fbpx
Close

Covid-19 räsib ka Pärnu Paf Openit

– Covid-19 räsib tenniseturniire / Foto: Pixabay

Pärnus, homme algavat meeste ITF-i turniiri Paf Open räsib koroonapandeemiast tingitud olukord ja riikidevahelised piirangud.

Esialgselt Paf Open’ile registreerunud tennisistide nimekirja järgi pidanuks kvalifikatsioonitabel olema vähemalt 32 mängija suurune. Paraku sulas see kuueteistkümneseks. Põhjus lihtne. Covid-19 akitiviseerumine praktiliselt kogu maailmas sunnib riike rangemaid piiranguid kehtestama. Puutumata ei jäänud sellest ka Pärnu Paf Open.

Turniiri direktori Tiina Posti sõnul, ei saa nn. kolmandate riikide tennisistid turniiril osaleda, sest nad oleks pidanud Eestisse saabudes jääma 10-14 päevasesse karantiini ehk viibima isolatsioonis. See pole mõeldav, rääkimata suurtest kuludest, mis oleks mängijatel sellega kaasnenud. Enam-jaolt puudutas see Venemaa, Valgevene ja Ukraina tennisiste. Turniiril saab osaleda küll paar mängijat, kellel lisaks oma riigi kodakondsusele olemas Saksamaa ja Taani residentsus. Samuti ei jõua kahjuks kohale enamik lätlasi ja leedulasi. Mullust võitjat Jevgeni Tyurnevit me nimekirjast ka ei leia.

Need vähesed ITF-i turniirid, mis viimastel kuudel toimuvad, on tavapärasest tugevama koosseisuga olnud. Loogiline, sest ligemale 80% ITF-i turniiridest ja paljud ATP Challengeri turniirid jäetakse ära, mängusoov aga pole profitennisistidel kuhugi kadunud. Samuti sunnib see paljusid autsaidereid loobuma.

Seega lõplik selgus saabub majja alles homme, põhitabeli loosimisel.

Oluline on ka teada, et Pärnu Tennisehalli pealtvaatajaid ei lubata, eestlaste olulisematest mängudest teeb ülekande Delfi TV.

– Paf Open 2020 plakat / ETL
scroll to top