fbpx
Close

Täielik sensatsioon: Indian Wellsi meeste poolfinaali ei jõudnud ühtki TOP20 mängijat!

Taylor Fritz. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kui naiste tennises oleme juba harjunud üllatustega ning ka Indian Wellsis mängivad finaalis maailma 27. ja 32. reket, siis meeste üksikmängus on see tõeline sensatsioon, et kõrgeima edetabelikohaga poolfinalist on Cameron Norrie (Suurbritannia, ATP 26).

Norrie (21) ja Grigor Dimitrovi (Bulgaaria, 23, edetabelikoht 28.) pääs poolfinaali oli selge juba neljapäeva hilisõhtul ning ülemises tabelipooles olid suuremad soosikud eesotsas Daniil Medvedeviga (Venemaa, 1) varem välja langenud, ent suurüllatused sündisid eelkõige reede hilisõhtul, kui välja langesid Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 2) ja Alexander Zverev (Saksamaa, 3), kes on maailma edetabelis vastavalt kolmas ja neljas. Nende alistajateks olid aga Nikoloz Basilašvili (Gruusia, 29) ja Taylor Fritz (USA, 31), kes on edetabelis vastavalt 36. ja 39.

Kui Dimitrov Indian Wellsis ei võida, saab meeste tennis ka uue Masters 1000 sarja turniiri võitja. Bulgaarlane on 2017. aastal võitnud Cincinnati Mastersi ja ka ATP finaalturniiri, mis küll sellesse sarja ei kuulu.

Basilašvili jäi Tsitsipase vastu punktidega alla 86:89, aga võitis mängu 6:4, 2:6, 6:4. Grusiin alustas mängu lausa hiilgavalt, oli esimeses setis isegi kahe murdega peal (4:1), kuid ühe sai Tsitsipas tagasi. Teises setis näis, et kreeklane läheb oma teed, sest ta loovutas servigeimides vaid kuus punkti ja murdis Basilašvili kahel korral. Aga grusiin vastas murdega otsustava seti avageimis ja kuigi selle sai Tsitsipas tagasi, otsustas lõpuks Basilašvili murre seisul 3:3. Statistiliselt oli Tsitsipas selles mängus isegi parem, ent nagu öeldud, võitis ta kolm punkti rohkem ja siis peavadki tal olema pisut kõrgemad protsendid.

Kuid palju dramaatilisem oli Fritzi 4:6, 6:3, 7:6 võit Zverevi üle kodupubliku silme all. Kui arvestada, et Zverev on alates olümpiamängude võitmisest juuli lõpus olnud väga heas vormis, kuid Tsitsipas pigem mitte, siis oli Fritzi edu suurem üllatus. Lisaks päästis ameeriklane otsustavas setis 2:5 kaotusseisu ja kaks matšpalli. Esimese matšpalli teenis Saksamaa tennisist juba seisul 5:2 vastase servil, aga veel ühe seisul 5:3 oma pallingul. Selles geimis oli Zverev ees 30:0 ja seejärel 40:30, aga Fritz tegi imet. Tie-break’is Saksamaad esindava venelase vastupanu rauges – ta jäi taha 0:4 ja kaotas 3:7.

Erinevalt Basilašvilist võitis Fritz vaid ühe enamgeimi juures kaheksa punkti rohkem (100:92) ja selle näitaja alusel vääris võitu. Fritz võitis väga hea servija Zverevi vastu ässad 10:9 ja tegi ka vähem topeltvigu (3:5), kuid see ei ole üllatus, sest sakslane üsna tihti teisel servil riskib. Tähtis oli aga eelkõige see, et esimeselt servilt teenis Fritz rohkem punkte (79 vs 76%) ja ta oli ka murdepallide realiseerimisel efektiivsem (4st 3 vs 8st 3).

“Olin tõesti juba väljas, ent kuidagi leidsin tee tulla mängu tagasi,” ütles Fritz. “Tavaliselt olen sellistes olukordades närviline, aga seekord tundsin otsustava seti tie-break’is enesekindlalt ja julgesin olla agressiivne. Kõige parem tunne ongi sellest, et tulin pingega toime.”

Kahe nädala pärast 24-aastaseks saava Fritzi, kes abiellus varakult ja sai juba 19-aastaselt isaks (aga on nüüdseks lahutatud), tänavune hooaeg polnud seni edukas. Ühelgi suure slämmi turniiril ta 3. ringist kaugemale ei jõudnud ja suurima ebaõnnestumisena kaotas US Openi 2. ringis kaasmaalasele Jenson Brooksbyle. ATP turniiridel on ta mänginud pigem keskpäraselt, sest kuigi ta on neljal korral (Doha, Cagliari, Los Cabos ja Atlanta) jõudnud poolfinaali, olid need kõik ATP250 turniirid, kus Fritz kuulus asetatute sekka.

scroll to top