fbpx
Close

Basilašvili sepistas Dohas suurüllatuse

– Nikoloz Basilashvili aasta tagasi Davis Cupil / Foto: Allar Hint

Kui mängija, kes on võitnud kolm ATP turniiri ja kuulunud veel poolteist aastat tagasi TOP20 hulka, võidab ATP250 turniiri, ei tohiks see olla mingi üllatus, aga grusiin Nikoloz Basilašvili madalseis oli vahepeal nii sügav, et nii järsk väljatulemine tundub ootamatu.

Täpselt aasta tagasi sai Basilašvili nimi tuttavamaks ka Eesti fännidele, sest ta alistas Davis Cupi matšis Vladimir Ivanovi, siis aga edasisest võistlemisest loobus ja Eesti sai Gruusia üle 4:1 võidu. Ning Basilašvili edu Ivanovi vastu oligi mehe viimane võit enne tänavu jaanuari! Viimasest 14st turniirist 13-l oli grusiin välja langenud avaringis.

Kuid tänases finaalis sai Basilašvili jagu maailma 13. reketist Roberto Bautista Agutist (Hispaania, 5) 7:6, 6:2 ja kindlustas karjääri neljanda ATP turniiri võidu. Varem oli ta esikoha saanud kaks aastat järjest Hamburgis (2018, 2019) ja Pekingis (2018). Kuna 2019. aastal kogutud punktid olid Basilašvilil veel alles, püsiski ta maailma edetabelis ikka TOP50 seas (42.), aga nüüd tõuseb 37. kohale.

Nii ei pea ka Roger Federer tundma piinlikkust, et ta veerandfinaalis just Basilašvilile kaotas, seda enam, et šveitslane tuli mängima pärast üle aasta kestnud pausi.

Kui Doha turniir sai läbi, siis Marseille’s selgusid laupäeval finalistid. Turniiril esimesena asetatud Daniil Medvedev (Venemaa) alistas ettearvatult kvalifikatsioonist alustanud Matthew Ebdeni (Austraalia) 6:4, 3:0, loobumine ja selle turniiri suurüllataja Pierre-Huguse Herbert (Prantsusmaa) kaasmaalase Ugo Humberti 6:3, 6:2.

Herbert on rohkem tuntud paarismängijana, koos Nicolas Mahut’ga on nad saavutanud ka karjääri suure slämmi, kui võitnud kõik neli slämmiturniiri ühe korra. Üksikmängus on Herbert hetkel maailma edetabeli 93. Huvitav, et Medvedeviga on Herbertil seis 1:1 ja viimati võitis prantslane kahekordset slämmifinalisti 2019. aasta Roland Garrosi avaringis 0:2 kaotusseisust viies setis. Medvedev polnud siis veel päris tipus, aga siiski maailma 14. reket, seega võib prantslasel finaalis teatud šansse olla.

scroll to top