Daniil Medvedev langes Indian Wellsis välja

Grigor Dimitrov Indian Wellsis. / Foto: AFP/Scanpix

Indian Wellsi turniiri meeste üksikmängus peeti kolmapäeva õhtul ja sellele järgnenud ööl kaheksandikfinaalid, kus eriliselt must õhtu oli Venemaal.

Suurim üllatus oli kahtlenata Daniil Medvedevi (1) 6:4, 4:6, 3:6 kaotus Grigor Dimitrovile (Bulgaaria, 23). On raske arvata, mis juhtus Medvedeviga, sest viimasel ajal pole ta enam mingil juhul andnud käest sellist edu nagu 6:4, 4:1. Sealjuures juhtis Medvedev teises setis isegi kahe murdega, tal oli seisul 4:1 kasutada oma serv. Kuid Dimitrov võitis järgmised viis geimi nii kindlalt, et loovutas neis kokku ainult kuus punkti. Lisaks juhtis bulgaarlane otsustavas setis 5:1 ja siis alles Medvedev korraks ärkas, kuid seisul 5:3 lõpetas Dimitrov mängu servigeimi nulliga võitmisega.

Alates 2016. aastast polnud Dimitrov saanud kordagi võitu maailma esimese või teise reketi üle, kui oli viimati tolle aasta Miami turniiril alistanud Andy Murray. “Ta on niivõrd kõva võitleja,” ütles Dimitrov Medvedevi kohta väljaku intervjuus. “Olen temaga viimastel aastatel mõnel korral kohtunud ja pole leidnud teed võiduni. Kuid täna justkui tundsin midagi seisul 1:4. Rahunesin maha ning hakkasin väljakul tegema paremaid otsuseid ja kontrollima tempot. Lõpuks oli see lihtsalt väga kindel ja tark mäng.” Kaks kuud tagasi oli Dimitrov Cincinnatis kaotanud Medvedevile 3:6, 3:6 ja sarnase tulemuseni (servide hoidmise korral 6:4, 6:2) oli mäng teel ka eile hilisõhtul.

Dimitrovi hooaeg algas üsna hästi, kui ta jõudis Australian Openil veerandfinaali, kuid seal vigastusega võideldes jäi neljas setis alla Aslan Karatsevile (Venemaa). Pärast seda ei olnud Dimitrovil märkimisväärseid saavutusi kuni üle-eelmise nädala San Diego turniirini, kus ta sai veerandfinaalis Karatsevilt revanši, ent poolfinaalis kaotas Casper Ruudile (Norra). Maailma edetabelis oli Dimitrov langenud Australian Openi järgselt 16. kohalt 29ndaks. “Kõige õnnelikum olen selle üle, et suudan taas mängida tipptasemel. Mul on olnud palju langusi ja tõuse ning kunagi ei tea, mis järgneb, seetõttu olen praegu tänulik, kuhu nüüd jõudsin ja püüan pingutada edasi,” ütles Dimitrov.

Kuid kerge ei saa Dimitrovil veerandfinaalis olema, sest pigem on seal favoriit ikkagi Hubert Hurkacz (Poola, 8), kes alistas Karatsevi üllatavalt kindlalt 6:1, 6:3. On ju poolakas võitnud sel aastal kolm turniiri ja neist kaks Ameerikas, Delray Beachis ja Miamis. Tõsi, need turniirid peeti Floridas, kus Hurkacz kogu koroonaviiruse pausi ajal harjutas. Nüüd aga mängitakse Californias. Kolmanda Venemaa mängijana 1/8 finaali jõudnud Karen Hatšanov (24) kaotas Nikoloz Basilašvilile (Gruusia, 29) 4:6, 6:7.

Kui aga rääkida vene rahvusest, siis nende au joiab üleval Saksamaad esindav Alexander Zverev (3), kes pärast teatud raskustega Murray alistamist võitis kaheksandikfinaalis märksa kindlamalt 6:1, 6:3 Gael Monfilsi (Prantsusmaa, 14). Zverev on ilmselt turniiri peamine võidusoosik, ehkki tema tabelipoolel on ka Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 2), kes kohtub veerandfinaalis Basilašviliga.

Vaadake Indian Wellsi meeste üksikmängu tabelit siit.