fbpx
Close

Kyrgios: Vanaduses mäletame, kuidas me diivanilt tõusime ja Austraalia lahtised võitsime

– Austraalia lahtiste meespaarismängu võitjad Thanasi Kokkinakis ja Nick Kyrgios / Foto: CHINENOUVELLE/Sipapress/Scanpix

Laupäev oli Austraalia tennisele tõeline pidupäev. Lisaks Ashleigh Barty triumfile Australian Openi naiste üksikmängus, tulid meeste paarismängus esikohale Nick Kyrgios ja Thanasi Kokkinakis.

Australian Openi meeste paarismängu finaal oli austraallaste siseasi. Nick Kyrgiosele ja Thanasi Kokkinakisele oponeerisid Matthew Ebden/Max Purcell. Mäng kujunes üsna atraktiivseks ning paljude tennisespetside meelest avanes eriti eredalt Kokkinakise talent. Mängu jooksul tehti vaid kaks servimurret ja sellega said hakkama just Kyrgios/Kokkinakis. Võidunumbriteks kujunesid 7:5, 6:4.

Nick Kyrgios peab seda võitu oma karjääri tähtsaimaks saavutuseks: “Ma ei unusta seda kunagi. Vanaduses mäletame, kuidas me diivanilt tõusime ja Austraalia lahtised võitsime.”

Nick Kyrgios suhtub viimastel kuudel tennisesse ja treeninguprotsessi tõsisemalt: “Tunnen end teise inimesena, olen lihtsalt õnnelik. Nädalavahetustel tõusin kell 7:30 ja alustasin treeningutega juba kell 8:30. Aitäh minu meeskonnale. Varem ümbritsesid mind harva head inimesed. Keegi on mind alati ära kasutanud. Nüüd pole põhjust kurtmiseks, need olid hämmastavad kaks nädalat ja ma tegin kõik õigesti. Tundsin, et olen Kokkale (Kokkinakis – toim.) võlgu. Me ei tea, kui mitu korda me veel Austraalia lahtistel koos mängime, kuna võib esineda vigastusi või lihtsalt otsustame tulevikus, et me ei mängi. Seetõttu otsustasin anda endast parima, et hästi mängida, Ja see õnnestus.”

Thanasi Kokkinakis: “Nick, ma armastan sind, vend, Ütlen ausalt, me ei oodanud, et juhtub midagi isegi sarnast. Minu jaoks isiklikult on viimased paar aastat olnud väga rasked, kuid on see kuu olnud hämmastav.” Jaanuaris võitis mitu aastat vigastustega võidelnud Kokkinakis oma sünnilinnas Adelaide’is esimese üksikmängu ATP-tiitli ja nüüd paarismängus Suure slämmi turniiri.

scroll to top