fbpx
Close

Eesti juurtega Rebecca Peterson jõudis Tianjinis finaali

Rebecca Peterson Tianjini turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Eesti vanemate peres, aga Rootsis sündinud ja oma kodumaad esindav Rebecca Peterson jõudis Hiinas kuu aja jooksul teist korda WTA turniiri finaali.

Peterson oli võitnud septembri keskel Nanchingis, kuid seal ei olnud kohal kuigi tugev koosseis ning Eesti päritolu rootslanna sai sel turniiril viienda asetuse. Käesoleva nädala edu auhinnafondi poolest tugevamal (kuid WTA punktide poolest sama) Tianjini turniiril on palju märkimisväärsem.

Eesti aja järgi täna hommikul alistas Peterson Tianjini poolfinaalis kesisele algusele vaatamata Ons Jabeuri (Tuneesia) 0:6, 6:4, 7:5. Pärast teise seti võitmist jäi Peterson otsustavas setis 1:3 taha, aga võttis siis murde tagasi ja otsustavalt võitis vastase servigeimi seisul 6:5. WTA koduleheküljele antud lühiusutluses ütles Peterson, et tundis ennast nagu kodus, sest Tianjinis oli täna üllatavalt jahe – ainult +19 kraadi.

Olenemata finaali tulemusest on Peterson kindlustanud järgmisel nädalal koha maailma TOP50 seas. Hetkeseisuga oleks ta 47. kohal, kuid finaalivõidu korral 44. On ka võimalus, et Peterson koha võrra langeb – kui Jelena Ostapenko (Läti) võidab Linzi turniiri ja Peterson finaalis kaotab. Igal juhul kerkib Peterson ka karjääri kõrgeimale kohale, mis tal seni on 52.

Rootslanna on finaalis favoriit, sest kohtub seal endast veel suurema üllataja Heather Watsoniga (Suurbritannia, WTA 125.).

scroll to top