fbpx
Close

Kes on tie-break’ide kuningas? Tänane mäng andis vastuse: Daniil Medvedev

Daniil Medvedev US Openil. / Foto: Zumapress/Scanpix

Šanghai ATP Masters 1000 turniiril toimus laupäeva ennelõunal mäng, mis põhimõtteliselt selgitas praeguse tie-break’ide kuninga, kui Daniil Medvedev (Venemaa, 3) alistas Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 6) 7:6, 7:5.

Kõigepealt mängust endast. Esimese seti kaalukeeleks kujunes üheksas geim, kui seisul 4:4 juhtis Tsitsipas Medvedevi pallingul 40:0. Venelane päästis kolm murdepalli ja nii jõudiski mäng tie-break’i, mis on läbi aasta olnud mõlema mehe “leib”. Ka seekord mängisid mõlemad tie-break’i nii hästi, et seisuni 5:5 oma pallingul punkti ei kaotatud. Siis aga Tsitsipas kaotas ja sellega ka geimi 5:7.

Teises setis näitasid mõlemad head võitlusvaimu. Tsitsipas polnud murdnud kordagi Medvedevi servi, aga seisul 4:5 see õnnestus ja kreeklane viigistas nö viimasel hetkel. Aga kohe vastas Medvedev omapoolse murdega ja võitis ikkagi mängu, ilma et see vajanuks teist tie-break’i. Venelase finaalivastaseks kvalifitseerus tema rahvuskaaslane, ent Saksamaad esindav Alexander Zverev (5), kes alistas Matteo Berrettini (Itaalia, 11) 6:3, 6:4.

Medvedev on nüüd alates augusti algusest jõudnud finaali kuuel turniiril järjest. Pärast seda, kui ta 4. augustil kaotas Nick Kyrgiosele, on Medvedev järgmise kahe kuu jooksul kaotanud ainult Rafael Nadalile kahel korral.

Medvedevi uskumatu 77,1%

ATP lehekülg peab arvestust jooksva aasta (ehk viimased 52 nädalat) tie-break’ide tulemuse osas ning just täna kohtusid selle arvestuse kaks liidrit – Medvedev kui parima protsendiga tennisist ja Tsitsipas kui jooksval aastal enim tie-break’e (36) võitnud mees. Tõsi, 36 võitu on ka John Isneril (USA), aga tal on rohkem kaotatud kiireid lõppmänge – 27 Tsitsipase 13 vastu.

Medvedev võitis Šanghais kõik kolm kiiret lõppmängu ja kuna tal läheb arvestusest maha üks eelmise aasta samal turniiril võidetud tie-break, siis pärast tänast on venelane liider tie-break’ide tulemusega 26 võitu, 8 kaotust, mis annab protsendiks uskumatu 77,1! Muidugi on Medvedevil finaal ees ja tema protsent võib sel nädalal veel muutuda. Tsitsipase näitaja 36-13 (temal läks 2018. aastast maha tulemus 2-1) annab kokku 73,5% ehk veidi alla kolmveerandi. Ka tema oli enne tänast kohtumist võitnud Šanghais kolm tie-break’i, aga neljanda siis kaotas.

Protsendi poolest on teisel kohal hoopis itaallane Andreas Seppi (15-5 ehk 75,0%), aga nagu numbritest näha, on ta mänginud märksa väiksema arvu kiireid lõppmänge. Üldarvu poolest on kindel esimene Isner, kes on suutnud viimase 52 nädala jooksul mängida 63 tie-break’i (36-27).

Tie-break’ide arvestust, kuhu ei ole veel kantud käesoleva Šanghai turniiri tulemusi, saate näha siit. Arvesse on võetud vaid ATP turniiridel osalevaid mängijaid, sest ei ole ju välistatud, et ITF-i turniiridel võib kellelgi olla veel parem protsent kui Medvedevil.

Lisame siin huvi pärast, et Eesti tänavustel meistrivõistlustel saavutas Vladimir Ivanov tie-breaki’des tulemuse 4st 4.

scroll to top