fbpx
Close

EELVAADE | Üheksandat korda Maria Sakkari vastu

Selline lõbus pilt homsetest vastastest Maria Sakkarist (vasakul) ja Anett Kontaveidist (paremal) tehti 2020. aasta jaanuaris Brisbane’is. Veel on pildile mahtunud Ajla Tomljanovic ja Donna Vekic. / Foto: AFP/Scanpix

Natuke vähem kui kolmekuulise vaheaja järel kohtub Anett Kontaveit uuesti Maria Sakkariga (Kreeka, 16). Seekord võib-olla natuke vähem tähtsamas mängus (teine ring), aga samas suurema auhinnafondiga turniiril Madridis.

Loomulikult kirjutas Tennisnet eelvaate ka Kontaveidi ja Sakkari veebruarikuisele kohtumisele Grampians Trophy poolfinaalis. Kuidas see mäng lõppes, saate lugeda siit. Igatahes pärast Anetti võitu Melbourne’is on kahe sõbranna, rivaali ja eakaaslase (praegu mõlemad 25, Sakkari sünnipäev tuleb viis kuud varem) seis 4:4, kusjuures võidud on saadud üsna sümmeetriliselt – Anett on võitnud 1., 3., 6. ja 8. omavahelise mängu, Sakkari seega 2., 4., 5. ja 7. mängu. Viik on ka väljakukatete arvestuses: 3:3 kõvakattel ja 1:1 saviliival, kus mängitakse pühapäeval Madridis. Kohtumine algab kell 13.30 või pisut hiljem.

Tennisneti kõige varasemas eelvaates Kontaveidi ja Sakkari mängule kirjutasime, et Anett on kreeklannast sammu võrra ees ja selles osas ei ole tegelikult midagi muutunud. Kahe kohtumise vahele jäänud kolme kuu jooksul oli küll edukam Sakkari ja seda tänu ühele tulemusele – Miami WTA 1000 turniiril poolfinaali jõudmisele. Aga Anett suutis ju täpselt sama 2019. aastal… Suure slämmi tulemused on Anettil keskmiselt paremad ning kui kumbki on võitnud ühe WTA turniiri, siis lisaks on Kontaveit jõudnud finaali kuuel, aga Sakkari ainult ühel korral.

Küll aga tuleb silma vaadata faktile, et maailma edetabelis ajalugu ei kajastu, sest Sakkari on kümme kohta kõrgemal (vastavalt 19. ja 29.). Seepärast teenis kreeklanna ka Madridi turniiril viimasena asetuse, sest eestpoolt kolm tennisisti kaasa ei mänginud. Avaringis said nii Kontaveit kui ka Sakkari üsna pingelise võidu, aga kreeklannal oli seis väga nutune, kui ta jäi Amanda Anisimova (USA) vastu 0:6, 0:1 taha, kuid tõi siis mängu pöörde kaheksa geimivõiduga järjest.

Sakkaril on siiski 2021. aastast ka üks eriline saavutus – ta on ainsana võitnud Naomi Osakat (Jaapan). Osaka on sel hooajal mänginud ainult kolm turniiri, neist Australian Openi ta võitis, Gippsland Trophy lõpetas loobumisega ja väljakul on lüüa saanud Sakkarilt koguni 0:6, 4:6. Kui mõlemad Madridis järgmise ringi võidavad, kohtuvad nad taas, aga seda muidugi Eesti tennisesõbrad ei soovi, sest sel juhul peab Anett kaotama.

Edetabelikoht ja edu Miamis siiski nii palju loevad, et kihlveokontorite meelest on Sakkari umbes 55-protsendiline soosik. Ennustusportaalis Paf saab talle saab panustada koefitsiendiga 1,72 ja Anettile 2,12. Kontaveidi ja Sakkari mäng toimub Arantxa Sanchez-Vicario nimelisel väljakul teise kohtumisena, enne seda peetakse kell 12 algav meeste turniiri kvalifikatsiooni finaalringi matš. Seega on tegemist sama olukorraga nagu esimese ringi mängu eel. Siis tuli Anett väljakule vaid pisut pärast kella 13.30, kuid vahemik 14-14.30 on kohtumise alguse koogilisem aeg.

scroll to top