fbpx
Close

Kaks matšpalli päästnud Anett Kontaveit võitis veidra mängu

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (6) alistas Grampians Trophy turniiri poolfinaali vastase kahelt matšpallilt Maria Sakkari (Kreeka, 5) 2:6, 6:3, 11:9, kuid tasuks oli vaid finaalikoht, kust edasi enam ei minda.

Isegi ei tea, kuidas see finaal statistikas kajastub – igal juhul hakatakse arvama, et Anett on nüüd juba seitsmest WTA finaalist kaotanud kuus, aga tegelikult ikka veel kuuest viis. Aga vähemalt jäi Kontaveit Australian Openi eelturniiril kaotuseta ja kui arvutus paika peab, siis möödus ka Sakkarist maailma edetabelis viie punktiga. Mingi tasu selle võidu eest ikka on!

Esimene sett kulges võrdselt seisuni 2:2, aga siis hakkas Sakkari tribüünilt kostnud kohalike kreeklaste kisakoori toel märksa võimsamalt mängima ja Anett ei saanud esialgu hakkama vastase pikkade ja teravate tõrjete ning väga ilusate tagakäe äralöökidega.

Kuid teist setti alustas Anett keskendunumalt ja asus 3:0 juhtima. Sakkari sai kaks korda servigeimi tagasi, aga Anett vastas kohe samaga ja servi hoidmine viis lõpuks mängu matši tie-break’i, mida Kontaveit ilmselt rahvusvahelisel tasemel üksikmängus ei olegi varem mänginud, sest ajal, mil ta veel ITF-i turniiridel osales, ei kasutatud sellist reglementi. Tie-break’is oli juhtiv pool Sakkari. Ta läks ette 3:0 ja kuigi Anett juhtis vahepeal 5:4 (sellele seisul läks tal väga hea ründevõimalus käest) ja 6:5, oli Sakkaril peagi kasutada oma pallingul matšpall seisul 9:7. Nüüd mängis aga Anett väga hästi, sai 10:9 ette ja siis tal vedas: pall kukkus võrgulindist niimoodi Sakkari poolele, et seda kätte saada oli täiesti lootusetu. Olnuks täna tegemist veel olulisema mänguga, võinuks selline lõpp küll nutma panna.

Statistika poolest on huvitav, et Kontaveidil õnnestus võita kohtumine, kus ta tegi 7 äralööki Sakkari 28 vastu. Lihtvigadega oli Anett küll parem, ta tegi neid 17 ja vastane 25, kuid sunnitud vigu oli ka kreeklannal rohkem. Siiski jäi kaotaja seekord punktidega peale 66:63. Täiesti võrdne oli servi staistika ässade/topeltvigade arvestuses: mõlemal 3/3. Kuid esimest servi sisse sai Anett paremini – vastavalt 61 ja 54%, Sellega ta natuke korvas fakti, et esimene serv oli vastasel siiski ohtlikum, sest Sakkari teenis 72 ja Kontaveit 59% esimese pallingu punktidest.

Igatahes Tennisnet soovib Anettile õnne, et ta jäi karjääri jooksul teist korda WTA turniiril võitmatuks, aga seekord turniiri esikohta kirja ei saanud.

scroll to top