fbpx
Close

Medvedev ja Thiem on tagasi, Djokovic Madridis ei mängi

Dominic Thiem. / Foto: EPA/Scanpix

Pärast lühikest vaheaega mängivad ATP turniiril uuesti maailma kolmas ja neljas reket Daniil Medvedev (Venemaa) ja Dominic Thiem (Austria).

Nad on Madridi Masters 1000 turniriil asetatud vastavalt teise-kolmandana, sest maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) teatas juba nädala keskel, et eelistab jääda harjutama. Djokovici hooaeg saviliival on alanud kesiselt, sest ta kaotas Monte Carlos Daniel Evansile (Suurbritannia) ja Belgradis Aslan Karatševile (Venemaa), kes ei kuulu isegi TOP20 sekka.

Thiem ei ole pärast Dubai turniiri 2. ringi kaotust maailma 81. reketile Lloyd Harrisele (LAV) üldse mänginud. Ta jättis juba vahele kaks Masters 1000 turniiri – Miami ja Monte Carlo. Thiemil on olnud viimastel kuudel eelkõige vaimseid probleeme. “Karjääri jooksul olen 15 aastat mõelnud suure slämmi turniiri võitmisele ilma vaatamata vaskule ega paremale. Aas omapärasel kombel pärast selle sihi saavutamist ei tundugi mulle see enam nii tähtis. Mingil viisil on elus kannatanud ka muud asjad – eraelu, vaba aeg ja uute sihtide seadmine. Aga kui sa pole sada protsenti korras, siis sa kaotad,” rääkis Thiem.

Austerlane tunnistas, et viimasel ajal on talle häda teinud ka põlvevalu, kuid nüüd on ta saanud tugevalt treenida. Thiemi treener Nicholas Massu ütles, et tema hoolealune on “uskumatu intensiivsusega” treeninud ja selle tulemust saame ehk näha Madridi ja hiljem Roland Garrosi väljakul.

Medvedevil pole vaimseid probleeme olnud, aga teda tabas enne Monte Carlo turniiri koroonaviirus. Nüüd on venelane tervenenud ja kolm nädalat pärast haigestumist lülitub uuesti turniirikarusellile. Monte Carlo Masters oligi ainus suur turniir, mis jäi Medvedevil vahele, ehkki tõenäoliselt oleks venelane kaasa teinud ka Barcelonas.

Venelane ei ole meedias avaldanud, kuidas ta ennast pärast põdemist tunneb, kuid Medvedevi treener Gilles Cervara usub, et tema hoolealusel ei lähe kaua aega sajaprotsendilise kehalise seisundi kättesaamiseks. Cervara lisas, et kahe suure turniiri (Paris Masters ja ATP finaalturniir) võitmine eelmise aasta lõpus tõstis Medvedevi enesekindlust määratult, kuid nüüd vajab see veel tugevdamist edukate mängude näol saviliival, kus venelane pole seni häid tulemusi saavutanud.

Loosimise järel tundub, et ebaõiglaselt tugev on Madridis tabeli ülemine veerand, kuhu kuuluvad peasoosik Rafael Nadal (Hispaania, 1) ja Alexander Zverev (Venemaa, 5), lisaks neile Miami turniiri võitja Hubert Hurkacz (Poola, 12), sama turniiri finalist ja Barcelona poolfinalist Jannik Sinner (Itaalia, 14), Monte Carlo poolfinalist Evans ning endised esikümne mehed Kei Nishikori (Jaapan) ja Karen Hatšanov (Venemaa), kes kohtuvad kohe omavahel.

Põhiturniiri esimesed mängud peetakse homme, kaheksa kõrgema asetusega mängijat on avaringis vabad. Vaadake Madridi ATP turniiri tabelit siit.

scroll to top