Mark Lajal sihib teist esikohta juunioride 1. kategooria turniiril!

– Mark Lajal / Foto: ETL

Viiendana asetatud Mark Lajal alistas Ricany (Tšehhi) juunioride ITF-i 1. kategooria turniiri poolfinaalis Alejandro Manzanero Pertusa (Hispaania) 6:4, 7:6 ja jõudis finaali.

Nii on Lajalil pühapäeval võimalus võita kolmekuulise vaheaja järel teine juunioride 1. kategooria turniir, oma esimese sama taseme võidu saavutas ta jaanuari lõpul Svjatopetrivskis (Ukraina). Noorte maailma edetabelis on Lajal juba finaalipääsuga taganud koha TOP20 seas, esikoht Ricanys võiks ta kergitada 15. koha kanti.

Erinevalt veerandfinaalist, kus Lajal kohtus turniiri kõrgeima paigutusega mängijaga, oli eestlane täna soosik, sest Manzanero Pertusa asub ITF-i juunioride edetabelis 95. kohal. Samamoodi on ka finaalis, kus Lajali vastane Luka Mikrut (Horvaatia) on edetabelis 147.

Huvitav fakt on see, et Ricany neidude turniiri finaalis mängib Julia Middendorf (Saksamaa, 12), kes eelmisel nädalal kaotas Stuttgardi turniiri avaringis Anett Kontaveidile 2:6, 3:6. Ricanys alistas Middendorf veerandfinaalis maailma neidude viienda reketi Julia Shnaideri (Venemaa).