Kaia Kanepi ei võitnud ülekaalukalt, aga veenvalt

Kaia Kanepi Washingtoni turniiri poolfinaalis. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 34.) oli lõpuks piisavalt kindlalt üle Tereza Martincovast (Tšehhi, WTA 71.), et võita kohtumine tunni ja 33 minutiga 7:6, 6:3.

Kaia tervis oli väikestviisi küsimärk, sest intervjuus Delfile ütles tema treener Indrek Tustit, et hoolealune on kõhulihase vigastuse tõttu saanud väha harjutada ja pole ka kindel, kuidas see mängu mõjutab. Eks Kaia ise tunneb paremini, aga visuaalse pildi järgi ei olnud märgata, et Kaial olnuks täna midagi viga.

Kaia statistika US Openil on muljetavaldav, viimati ta ei võitnud avaringi kohtumist aastal 2009! Pärast seda on Kaia mänginud New Yorgis 11 korda (vahele jäid aastad 2012 ja 2016) ning kõigil juhtudel avaringi mängu võitnud. Mis siis, et korra oli esimese ringi vastaseks (aastal 2018) isegi tollane maailma esireket Simona Halep. Koos tänasega on Kaial US Openilt kirjas 25 võitu ja 14 kaotust ning see on numbriliselt tema edukaim slämmiturniir.

Kehvasti mängis Kaia ainult kaks geimi. Seisul 0:2 võttis ta murde kindlalt tagasi ja pärast seda esimeses setis enam servi ei loovutatud. Tõsi, Kaial ei olnud enam isegi murdepalli, aga Martincoval seisul 3:2 siiski oli, kuid Kaia päästis need kolmel korral üsna kindlalt. Tie-break’i otsustas sisuliselt üks punkt. Kaia juhtis 2:1, kui Martincova servil mängiti väga pikk pallivahetus, mida Kaia domineeris ja lõpuks ka vastase ära surus. Järgnes Martincova topeltviga ja Kaia oli kahe minimurdega ees 4:1. Ühe andis ta tagasi, aga sellest piisas, et võita 7:4.

Teises setis oli Kaia esitus laitmatu. Jah, üksikuid lihtvigu esines, aga neid oli piisavalt vähe, et mitte häirida eestlanna mängu. Ta murdis kohe teises geimis Martincova pallingu ja mingeid võimalusi vastasele ei andnud, sest teises setis ei olnud tšehhitaril ühtki murdepalli. Kaia võitis äralöögid 22:12 ja kuigi tegi lihtvigu vastasest napilt rohkem (24:21), ei omanud need tähtsust. Võit ei olnud muidugi ülekaalukas, aga veenev. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Kaial tavalisest parem (63), kuigi vastasel veel parem (74). Põhiliselt just hea esimene serv hoidiski Martincovat mängus. Murdepalle realiseeris Kaia 4st 2 ja Martincova 5st 1.

Teises ringis kohtub Kaia neljapäeval Arina Sabalenkaga (6), kelle vastu ta on võitnud mõlemad omavahelised mängud – ühe mullu ja teise tänavu, mõlemad Austraalias. Mingi mõju neil tulemustel muidugi on, ehkki maailma kuuenda reketi vastu Kaiat soosikuks pidada ei saa. Kuid võimalused on head.