fbpx
Close

EELVAADE | Tähtis mäng Kaia Kanepi vastasele: võit viiks ta esisajasse

Harriet Dart mängus Elina Svitolinaga. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi kohtub Indian Wellsis täna kesköö paiku umbes pooleteiseaastase vaheaja järel teist korda Harriet Dartiga (Suurbritannia, WTA 122.), kes tänu 3. ringi jõudmisele on kindlustanud karjääri kõrgeima edetabelikoha.

Kui Dart täna Kanepile kaotaks, tõuseks ta ikkagi Briti teiseks reketiks Emma Raducanu järel. Täpne koht ülejärgmise nädala alguseks pole küll veel teada, kuid jooksvas edetabelis on Dart 111. Võit Kaia üle tõstaks inglanna 99ndaks ja esisajasse jõuaks ta karjääri jooksul esmakordselt. Seega on tänane mäng Darti jaoks märgilise tähendusega, tema senine parim edetabelikoht on olnud 120.

Natuke kirjutasime 25-aastasest Dartist enne tema kohtumist Anett Kontaveidiga 2019. aasta Eastbourne’i turniiril ja seda artiklit saate lugeda siit. Kuna Dart polnud siis ega ole ka praegu kuigi tuntud mängija, piirdusime lühikese looga, mida Tennisnet eelvaate alla ei liigitanud. Kuid seal on kirjas, et noorteklassis Kontaveit ja Dart kohtusid ka väljakul ning on sellest ajast sõbrannad. Nad on ka koos paari mänginud.

Endast 11 aastat vanema Kanepiga Dartil muidugi niisuguseid sõbrasuhteid ei ole, kuid 2020. aasta oktoobris jõudsid mõlemad finaali Cherbourgi ITF-i 25-tuhandelisel turniiril ja Kaia võitis 6:4, 6:4. Esimeses setis oli eestlanna taga 1:4. Tulemus näitab, et kerge mäng see polnud.

Vaatame ka lühidalt, kuidas on läinud Dartil pärast 2019. aasta suve, kui on kirjutatud eelpool lingitud artikkel. Kuna Darti parim edetabelikoht oli tollal 122. ja nüüd 120., võib ainult selle põhjal järeldada, et ta ei ole mingite eriliste saavutusteni jõudnud. Ja see on ka tõsi – WTA turniirivõitu ega isegi finaalipääsu Dartil ette näidata pole, kuid tema jaoks oli suur sündmus 2021. aasta Wimbledoni turniiril segapaarismängu finaali jõudmine koos teise briti Joe Salisburyga. Dart saavutas üksikmängus oma parima tulemuse suure slämmi turniiril kohe pärast kaotust Anettile Eastbourne’is, kui jõudis Wimbledonis 3. ringi. Kuid tal vedas loosiga, sest esisaja mängijaid ta selleks alistama ei pidanud.

2020. aastal sai Dart ühe võidu (Misaki Doi üle) ka Austraalia lahtistel, kuid paremat saavutust Cherbourgi 25-tuhandelise finaalist tal ikkagi kirjas polnud. 2021. aasta oli Dartile pisut parem. Mitmel WTA turniiril läbis ta kvalifikatsiooni ja sai ka avaringides võite, kuid edetabelis 120. koha lähistele jõudis alles sügisel, kui mängis Tyleris (USA, Texase osariik) ITF-i 80-tuhandelise turniiri finaalis, kus Doi sai temalt revanši. Ühe hea võidu Dart siiski mullu sai – ta alistas Montreali turniiri 1. ringis koduväljakul mänginud Leylah Fernandezi, kes neli nädalat hiljem mängis US Openi finaalis.

Tänavu andis Dartile natuke punkte (42) Australian Openi kvalifikatsiooni läbimine, aga inglanna tõeliselt hea turniir, tuli alles nüüd. Arvan, et pole sugugi vale öelda, et Indian Wellsi Masters 1000 turniiri 3. ringi jõudmine ongi Darti parim saavutus üldse. Ning maailma 18. reketi Elina Svitolina (Ukraina) alistamine 2. ringis on kahtlemata inglanna parim võit karjääri jooksul, lisaks sai ta jagu 48. reketist Ana Konjuhist (Horvaatia).

Nii et peame siinkohal küsima, kas mängija, kes alistas Konjuhi ja Svitolina, ei võiks jagu saada Kaia Kanepist? Vastus oleks, et võib küll, aga tõenäoliselt ei võida. Üllatused ju ükskord ka ammendavad ennast ja teiseks teame, et 2022. aastal on Kaia mänginud vähemalt maailma TOP30 tasemel, ehkki Svitolina kuulub ka sellele tasemele.

Kihlveokontorid usuvad, et Kaia on lausa suurfavoriit. Ennustusportaal Paf annab eestlanna võidukoefitsiendiks 1,29 ja Dartile 3,65, mis üsna täpselt väljendab 75-protsendilisi võidulootusi. Kanepi ja Dart kohtuvad eestlannadele (ka Kontaveit mängis möödunud ööl seal) juba tuttaval 4. väljakul, alates kella 20st on sellel platsil kaks meeste mängu. Miks kella 20st, kui veel eile algasid mängud kell 21? Sest USA läks täna öösel üle suveajale ning nüüd on Indian Wellsi ja Eesti ajavahe 9 tundi. Karta on, et enne kella 23 Kanepi väljakule ei saa, pigem isegi veidi hiljem.

scroll to top