fbpx
Close

Anett Kontaveit kohtub Eastbourne’is inglannast noorteklassi rivaaliga

Anett Kontaveidi muruväljakute hooaeg jätkub Eastbourne’is. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (16. asetus) kohtub Eastbourne’is miljoni dollari suuruse auhinnafondiga Premier-turniiril avaringis 22-aastase Harriet Dartiga (Suurbritannia, WTA 157.).

Seekord oli Anettil loosiõnne rohkem kui käesoleval nädalal Birminghamis, ent nüüd aitas eestlannat mõistagi ka asetus. Dart pääses turniirile tänu korraldajate vabapääsmele ning hetkel on ta oma riigi neljas reket ja ka FedCupi koondise liige. Kontaveit ja Dart on hästi tuttavad noorteklassist, kus nad korra ka kohtusid – 2013 Australian Openi juunioride turniiril võitis Eesti esireket 6:2, 7:5. Profiturniiridel nad omavahel mänginud pole, aga tänavusel Australian Openil mängisid Kontaveit ja Dart koos paari, kus jõudsid teise ringi.

Vanuse poolest on Dart tegelikult vaid pool aastat Anettist noorem – inglanna saab 23-aastaseks juuli lõpul. Kui Kontaveit võidab Darti, on järgmine vastane kas Anna-Lena Friedsam (Saksamaa, WTA 358.) või kvalifikatsiooniturniirilt edasi pääsev mängija. Anettiga samas tabeliosas on asetatutest Kiki Bertens (Holland, 3), kes on võimalik vastane 1/8 finaalis.

Põhiturniiri mängud algavad Eastbourne’is homme, kuid ajakava veel praegu teada pole.

scroll to top