fbpx
Close

Lahjalt alustanud Anett Kontaveit tõstis taset ja alistas Harriet Darti

Anett Kontaveidi muruväljakute hooaeg tõi esimese võidu. / Foto: Zumapress/Scanpix

Keeruliselt algas Anett Kontaveidi (16) jaoks Eastbourne’i turniiri avaringi matš WTA 157. reketi Harriet Darti (Suurbritannia) vastu, kuid lõpuks saavutas favoriit siiski 3:6, 6:4, 6:2 võidu.

Teises setis oli Dart veel ees 3:2, kuid murdeid ei olnud toimunud ja seetõttu seis justkui viigis, aga ometi võis tunda ärevust. Kuid samm-sammult hakkas Anetti mäng paranema, lihtvigade arv vähenes, äralöögid hakkasid rohkem õnnestuma. Tõsi, päris vääramatut mängu näitas Kontaveit siiski vaid viimases kolmes geimis, kus ta kokku üldse ühe punkti loovutas ja sedagi vaid drive volley ebapuhta tabamise tõttu.

Esimene sett nägi aga üsna õudne välja ja seda tõestasid ka numbrid: Kontaveit 6 äralööki ja 17 lihtviga, Dart vastavalt 6 ja 7. Tõrjevigade arv oli väga suur, kuidagi ei suutnud Anett rünnata Darti teist pallingut ja lõpuks ta murdepalli selles setis ei saanudki.

Muidugi ei pea muruväljakul isegi maailma 157. reketi vastu iga teist pallingugeimi murdma, ent piisanuks ka vähemast ja seda lõpuks Anett teises/kolmandas setis tõestas. Dart servis lõpuni enam-vähem korralikult, aga lihtsalt Anett hakkas paremini tõrjuma ja see kallutaski vaekausi tema kasuks. Murdepalle realiseeris Kontaveit 7st 3 ja Dart 6st 2.

Servi näitajates suuri erinevusi polnud: Anett lõi 2 ässa ja tegi 3 topeltviga (kõik esimeses setis), Dart vastavalt 3 ja 5, esimene palling õnnestuus Anettil 60 ja vastasel 56%. Kuid esimeselt servilt teenitud punkte oli Kontaveidil lõpuks 78 ja Dartil 67%. Ent kuidas oli see number settide kaupa? Kontaveit 57, 100 ja 88%, Dart 92, 58 ja 57%. Lõpuks siis langes Dart samale tasemele, millelt Kontaveit oli alustanud, aga eks siitki on näha, kuidas eestlanna mäng läks ülesmäge. Mäng kestis tund ja 56 minutit.

Teises ringis kohtub Kontaveit Anna-Lena Friedsamiga (Saksamaa, WTA 358.), kes alistas Fiona Ferro (Prantsusmaa, 95.) 6:2, 6:2. Friedsami tegelik tase on kindlasti palju kõrgem, kui näitab tema praegune edetabelikoht. Tennisnet kirjutab eelseisvast mängust väikese tutvustava loo, siis saate ka Friedsami kohta rohkem teada. Esmaspäeval see kohtumine ei toimu, 2. ringi mängudest peetakse vaid kaks.

scroll to top