Kaia Kanepi kaotas mängu, mille ta pidanuks kindlasti võitma

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi ei suutnud endiselt Indian Wellsi turniiril 3. ringist kaugemale jõuda, kui ta kaotas üllatuslikult maailma 122. reketile Harriet Dartile (Suurbritannia), kes nüüd tõuseb esisajasse.

Kui Kaia juhtis esimeses setis 5:2, ei aimanud vast keegi, et umbes tunni pärast on eestlanna juba kaotuse äärel. Ta alustas veenvalt, võttis kaks esimest servigeimi kindlalt ja murdis Darti pallingu neljandas geimis – 3:1. Tundus, et inglanna ei saa Kaia mängutempoga hakkama. Siis mängis aga Kanepi kehva servigeimi ja andis selle ära oma vigadest.

Kuid seda on juhtunud varemgi, et vastastega, kes peaksid olema temast nõrgemad, mängib Kaia mingi aja lohakalt, siis aga tuleb ja lööb korra majja. Tundus, et ka nüüd läheb nii. Seisul 2:3 oli Dart servil 40:0 ees, kui Kaia võttis kätte ja hakkas “lammutama”. Poolteist geimi mängis ta nagu kulda, aga miski oli ikkagi muutunud selle ühe geimi loovutamisega. Kui Kaia sai 5:2 ette, hakkas Dart paremini mängima, harjudes üha rohkem Kaia võimsa tagajoonemänguga. Kaks geimi, nende seas murde, võttis Dart kindlalt, aga seisul 5:4 oli Kaial vastase pallingul kaks settpalli. Kuid nüüd ei tulnud need otsustavad löögid Kaial enam välja.

Lõpuks jõuti tie-break’i, kus jällegi Kaia mängis ebaühtlaselt. Ta jäi 0:4 taha, siis võttis väga veenvalt neli punkti, aga tegi seisul 4:4 topeltvea ja otsa veel kaks lihtviga. Sett oligi läinud…

Teises setis tundus juba Dart dikteerivat mängu, nüüd jäi Kaia alalõpmata hiljaks. Geimide vaheajal jahutas ta end märja rätikuga, kuigi mängiti õhtul ja 30-kraadist kuumust Indian Wellsis pole. Vähemalt Dartile ei näinud soe ilm üldse mõjuvat. Briti tennisist tegigi murde ja juhtis nüüd ise 5:2. Kaia oli oma servil 0:30 taga ja pidi päästma matšpalli, aga jäi veel ellu. Endiselt sooritas Kaia äralööke, aga need vaheldusid vigadega ja Dart sai oma servigeimi ikkagi kätte, kuigi Kaial oli ka üks murdepall. 7:6, 6:3 Dartile – seda ei oleks osanud oodata.

Kaia lõi kuus ässa ja tegi ka kuus topeltviga, Dartil olid need numbrid 4 ja 2. Inglanna esimese servi protsent oli parem (68 vs 59), kuid esimeselt servilt võitis punkte Kaia napilt rohkem (67% vs 66%). Murdepalle realiseeris Dart 5st 3 ja Kanepi 7st 2.

Ei sobi kuidagi Kaiale need märtsikuised USA turniirid – ei Indian Wellsis ega Miamis ta üle kahe võidu kuidagi ei saa. Belinda Bencici võitmine oli hea saavutus, aga kahjuks tänane mäng selle nullis.