fbpx
Close

Kontaveidi ja Darti mäng avab Eastbourne’i turniiri

Harriet Dart eelmisel nädalal Nottinghami turniiril. / Foto: Reuters/Scanpix

Nüüd on selgunud, et Anett Kontaveit (16) ja inglanna Harriet Dart (WTA 157.) kohtuvad pühapäeval Eastbourne’i turniiri peaväljakul esimeses mängus.

Kohtumise algus on Eesti aja järgi kell 13 ja seda saab näha ka Telia TV tennisekanalilt.

Pikemat eellugu mängule Tennisnet seekord ei kirjuta, sest Darti näol ei ole tegemist kuigi eduka mängijaga. Aga natuke tutvustamist 22-aastane inglanna vajab. Noorteklassis mängis Dart enam-vähem samaaegselt Kontaveidiga ning nagu eelmises uudises kirjutasime, võitis eestlanna nende ainsa senise omavahelise mängu 2013 Australian Openi juunioride turniiri 1. ringis 6:2, 7:5.

Dart oli noorteklassis pigem tugev keskmik, aga mitte liidrite hulka kuuluv, sest inglanna parim koht maailma noorte edetabelis oli 55. ning märkimisväärseid turniirivõite tal polnud. Ent näiteks 2013 Wimbledoni noorteturniiri avaringis alistas Dart Jelena Ostapenko.

Täiskasvanute edetabeli TOP200 sekka kerkis Dart esmakordselt 2018. aasta mais, aga esisajasse ta pole kunagi jõudnud – parim koht 121. tänavu jaanuaris, kui ta Australian Openi kvalifikatsiooni läbimise eest teenis 40 WTA punkti. Dart on tänavu mänginud 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiri finaalis, aga Anettil olid sarnased tulemused juba 17-18-aastaselt. Oma praeguse edetabelikohaga poleks Dart kuidagi saanud isegi Eastbourne’i turniiri kvalifikatsiooni, aga koduturniiriks andsid inglased talle vabapääsme.

Nagu ka varasemas loos öeldud, mängisid Dart ja Kontaveit koos paari tänavusel Australian Openil ning said seal ka ühe võidu. Anettil on üldse komme, et ta mängib paari ainult tennisistidega, kellega sõbrustab ka tavaelus.

Seega on homme tegemist sõbrannade mänguga, kus aga üks pool on selgelt eelistatum. Ennustusportaal Paf pakub Kontaveidi võidukoefitsiendiks 1,22 ja Dartile 4,40 ehk siis protsentides enam-vähem 80-20 on võimaluste vahekord. Vaadake Pafi tennisepanuseid siit.

scroll to top