fbpx
Close

Rafael Nadal pääses raskest seisust, naiste turniiril palju üllatusi

Rafael Nadal jätkab sel aastal kaotuseta. / Foto: AFP/Scanpix

Indian Wellsi Masters 1000 turniiri on alanud tüüpiliselt: meeste üksikmängus üllatusi pole, naiste üksikmängus on neid palju.

Kuid üks suurüllatus oli lähedal ka meeste turniiril, kui Sebastian Korda (USA, ATP 38.) juhtis 2. ringi kohtumises Rafael Nadali (Hispaania, 4) vastu otsustavas setis kahe murdega 5:2. Nadal, kes pole 2022. aastal kaotanud ühtki mängu (15 võitu ja üks loobumisvõit), pidi ka tundma, et enam ei ole publik tema poolt, sest ta kohtus ju ameeriklasega. Kuid hispaanlane, kes oli esimese seti võitnud 6:2, kaotas pärast seda kahe seti jooksul neli servigeimi, mis on ikka tõeline haruldus, ehkki väidetavalt on Indian Wellsi kõvakate suhteliselt aeglase põrkega.

Seisul 2:5 pidi Nadal tõrjuma Korda servi, mille ta viimati oli murdnud esimese seti lõpus. Korda ei olnud küll servigeime väga kindlalt võitnud (vähemalt kaks punkti teenis Nadal neis peaaegu alati), kuid Nadali ülesanne oli raske, sest ta pidi neid võitma kaks järjest. Hispaanlane tuli sellega toime kindlalt: seisul 2:5 andis ta vastase servil ära ühe ja seisul 4:5 kaks punkti. Korda suutis veel pallingut hoida seisul 5:6, aga tie-break’is tegi Nadal kaks minimurret seisul 2:3 ja võitis 7:3.

Meeste üksikmängu tabeli ülemises pooles jätkab nüüd 3. ringis 16st asetatust 14, mis on ikka väga kõrge protsent. Ning ega need kaks erandit ei olnud ka suured üllatused. Ameeriklaste uus täht Jenson Brooksby, kes on tuntuks saanud tänapäeval haruldase servilt (ja vahel ka tõrjelt) võrku tungimisega, alistas Karen Hatšanovi (25)* 6:0, 6:3 ning üldse pole üllatus, et Nick Kyrgios (Austraalia) võitis 32na asetatud Federico Delbonise (Argentiina) 6:2, 6:2.

Kuid naiste üksikmängus on teine ring lõppenud ja tulemus selline, et 32 asetatust jätkab 22. Võib-olla ei ole kümne asetatu kaotus isegi liiga palju, aga üllatuste alla võib liigitada ka Naomi Osaka (Jaapan) ootamatult kindla 0:6, 4:6 allajäämise Veronika Kudermetovale (21). Kuna Marie Bouzkova (Tšehhi) üllatas Jessica Pegulat (USA, 14), siis kohtub Anett Kontaveit (4) Marketa Vondroušova (Tšehhi, 30) alistamise korral kas Kudermetova või Bouzkovaga. Tabel läks sellega kergemaks, kuid Vondroušova pähkel tuleb enne katki hammustada.

Suurim üllatus oli kindlasti Arina Sabalenka (2) 6:2, 3:6, 3:6 kaotus Jasmine Paolinile (Itaalia, WTA 48.). Statistika näitab, et Sabalenka ei olnudki seekord serviga väga hädas – kolme setiga 10 topeltviga (Paolini 6) ja esimese servi õnnestumisprotsent 58. Favoriit sai esimeselt servilt 81% punktidest, mis on väga hea tulemus, aga teiselt servilt ainult 35%. Võib järeldada, et Sabalenka tagajoonemäng ei olnud seekord piisavalt hea.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

* – Venemaa ja Valgevene tennisistidel riiki ei märgita, sest nii on praegu ametlik seisukoht

scroll to top