fbpx
Close

Suurbritannia naiskond tegi kodusel karikaturniiril imet

Suurbritannia võidukas paar Alicia Barnett (vasakul) ja Olivia Nicholls. / Foto: Reuters/Scanpix

Glasgow’s järkunud Billie Jean King Cupi finaalturniiril lõppesid neljapäeval heitlused kahes alagrupis. Imet tegi Suurbritannia, kelle esireketina mängis maailma 98. number Harriet Dart.

Briti naised olid samas alagrupis (C) Kasahstani ja Hispaaniaga, kellel mõlemal kaks üksikmängijat edetabelis eespool kui Dart. Avavoorus oligi Kasahstan võitnud Suurbritannia vastu üksikmängud, kuid paarismängu kaotus vähendas nende võidu 2:1-le, Kolmapäeval alustas turniiri Hispaania, kes sai Kasahstanist jagu 3:0, kusjuures esinumbrite duellis alistas Paula Badosa Jelena Rõbakina 6:2, 3:6, 6:4.

Sellest järeldus, et esikoha saamiseks pidi Suurbritannia alistama neljapäeval Hispaania 3:0, sest 2:1 võidu korral läinuks alagrupi parimana poolfinaali hispaanlannad. Britid tulid ülesandega toime, kusjuures Heather Watson (WTA 133.) alistas lausa 6:0, 6:2 Nuria Parrizas-Diazi ja Dart Badosa 6:3, 6:4. Paarismängu võitsid jälle britid ja nii nad esikoha saigi. Kokkuvõttes võiks öelda, et just paarismäng otsustaski, sest seal jagunesid võidud: Suurbritannia 2, Hispaania 1, Kasahstan 0, aga üksikmängudes tekkis seisudega 2:0 “surnud ring”. Paarismängijad, kes naiskonnale võidu tõid olid Alicia Barnett ja Olivia Nicholls, kes on maailma paarismängu edetabelis vastavalt 60. ja 63. kohal.

Poolfinaalis on kodus mängiva Suurbritannia vastane Austraalia, kes võitis üksikmängud 2:0 nii Slovakkia kui ka Belgia vastu, aga slovakitaridele nad paarismängu kaotasid. Sealjuures esindas Austraaliat Ajla Tomljanovici (WTA 33.) kõrval maailma 237. reket Storm Sanders, kes võitis Alison van Uytvancki (54.) ja Viktoria Kuzmovat (146.).

A- ja D-grupis on peetud kaks vooru ja mõlemas on selgunud viimase koha omanik, kes on vastavalt Itaalia ja ilma Iga Swiatekita mänginud Poola. Esikoha otsustavad reedel A-grupis Šveits – Kanada ja D-grupis USA – Tšehhi. Poola esireketi kohal mänginud Magda Linette sai jagu nii Madison Keysist kui ka Karolina Pliškovast, seega võinuks Poola Swiateki kaasamängimise korral vabalt alagrupi võita. Aga nüüd Linette edust ei piisanud, sest paarismängu poolatarid kaotasid mõlemal päeval.

scroll to top