fbpx
Close

Mouratoglou: Venemaa mängijad eemaldatakse ITFi, ATP ja WTA turniiridelt? See on ebaõiglane

– Patrick Mouratoglou | Foto: EPA/Scanpix

Venemaa ja Ukraina vaheline sõda on sundinud kõigi valdkondade suuremaid rahvusvahelisi tegijaid loobuma nii tegevusest Venemaa pinnal kui senisest koostööst venelastega. Sport ja tennis ei ole erand, sest Rahvusvaheline Tenniseliit on otsustanud keelata Venemaa ja Valgevene tennisistide osavõtu nii meeste kui ka naiste võistkondlikel võistlustel.

See tähendab, et Venemaa föderatsiooni esindajad ei saa kaitsta vastavalt Davis Cupi ja Billie Jean King Cupi tiitleid.

Mis puudutab üksikmängu, siis kahe agressorriigi mängijad saavad hetkel küll mängida ATP ja WTA turniiridel, sealhulgas suurel slämmil, kuid seda neutraalsete sportlastena.

See tähendab, et Venemaa ja Valgevene tennisemängijad ei saa enam oma päritoluriiki esindada.  Selline stsenaarium võib nimetatud riikide tennisiste emotsionaalselt koormata, eelkõige uut maailma esireketit Daniil Medvedevit. Tuntud treener Patrick Mouratoglou arvates ei pruugi nimetatud asjade käik aga Medvedevi mängule siiski oluliselt mõju avaldada.

Prantslasest treener sõnas, et Venemaa – Ukraina sõda 26-aastasele moskvalase mängule suuremat mõju tõenäoliselt ei avalda.

„Ma ei usu, et Daniil väljakul ennast sõjast väga segada laseb. Võib olla isiklikus plaanis on ta emotsionaalselt häiritud, kuid väljakul see mõju ei oma.“

Mouratoglou rääkis, et tema arvates on pole aus Venemaa mängijad turniiridelt eemaldada.

„Lähitulevikus on oht, et Venemaa ja Valgevene mängijad eemaldatakse täielikult ITFi, ATP ja WTA turniiridelt. Leian, et see on väga-väga ebaõiglane. Eriti, kui see puudutab mängijaid, kes on selgelt näidanud oma sõjavastasust. Miks me mõistame süüdi mängijaid selle eest, et nende riik või nende riigi president on otsustanud teha seda, mida praegu tehakse. Sel pole mängijatega midagi pistmist.

Vene sportlased, kes võtnud aktiivselt sõjavastase seisukoha, on Venemaa valitusese otsustele otseselt vastu. Sellega on nad juba võtnud riski. Me peaksime neile nende vapruse eest avalikult seisukohta välja öelda austust avaldama. Oma väljaütlemistega on nad juba võtnud riski, et nad ei või kunagi sünnimaale naasta,“ rääkis Mouratoglou sotsiaalmeedias.

scroll to top