fbpx
Close

EELVAADE | Poole aasta jooksul kolmandat korda Katerina Siniakovaga

Katerina Siniakova. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit (6) kohtub eeloleval ööl, oletatavalt umbes kella 4 paiku, Australian Openi avaringis Katerina Siniakovaga (Tšehhi), kes asub praegu maailma edetabelis 48. kohal.

Siniakova on tennisist, kellega kaks eestlannat on alates 2018. aasta kevadest kohtunud kokku seitse korda, kui juurde arvestada ka homne mäng. Kaks korda selle aja jooksul on Siniakova kaotanud Kaia Kanepile ja mänginud Anettiga välja tulemuse 1:3. Tõsi, nad kohtusid ka 2016. aastal Guangzhou turniiril, kus Anett samuti võitis ja juhib seega enne homset 4:1.

Kaks eelmist mängu Siniakovaga on Anett pidanud viimase poole aasta jooksul – augustis Clevelandi ja oktoobris Moskva turniiril. See oli periood, kus Anett aina võitis ja loomulikult ei saanud talle vastu ka Siniakova. Kuid tšehhitar võitis siiski Clevelandi veerandfinaalis ühe seti, Moskvas oli mäng ühepoolsem – 6:3, 6:3. Kui Siniakova paarismängupartner Barbora Krejcikova on tänu hiilgavale eelmisele aastale nime teinud ka kõva üksikmängijana, pole Anetti homsel vastasel sarnaseid saavutusi ette näidata. Paarismängu valitsev maailma esireket (Siniakova on Krejcikovast 325 punkti ees) on võitnud kaks WTA turniiri vaid 2017. aastal.

Kuid Tennisnet on sellest kõigest juba kirjutanud. Kõige pikema ja põhjalikuma eelloo kirjutasime siis, kui Siniakova kohtus Kaiaga 2020. aasta US Openi avaringis. Kõige värskemat eellugu mullu oktoobrist saate lugeda siit. Oktoobriga võrreldes ei ole Siniakova edetabelis oluliselt liikunud, ta on pidevalt püsinud 50. koha lähistel. Küll aga on erinev olnud Anetti edetabelikoht. Kui ta kohtus Siniakovaga Clevelandis, asus Anett edetabelis 30., Moskvas 20. ja nüüd 7. kohal.

Kui Anett on pärast eelmist kohtumist Siniakovaga võitnud kaks turniiri, jõudnud ühes (WTA finaalturniir) finaali ja ühes poolfinaali, siis tšehhitar pole võitnud ühtki mängu. Eelmise hooaja ta lõpetaski Moskvas kaotusega Anettile, tänavu mängis Austraalias kaks turniiri ja kaotas neis esimeses ringis vastavalt Anna Bondarile (Ungari) ja maailma 19. reketile Cori Gauffile (USA). Midagi head neis tulemustes pole, sest Bpndar on maailma 92. reket, aga Gauffile kaotas Siniakova 1:6, 2:6.

Vastavalt edetabelikohale on Anett kogu aeg muutunud kindlamaks favoriidiks. Kui Clevelandi kohtumise eel oli tema võidukoefitsient 1,60 ja Moskvas 1,32, siis enne homset Australian Openi mängu annab ennustusportaal Paf Anetti võidukoefitsiendiks koguni 1,10 ja Siniakovale 7,50. Aastatel kui Anett juba oli kindlalt TOP30 sees, aga pisut ebastabiilsem, ei julgenud kihlveokontorid teda maailma 48. reketi vastu küll nii selgeks soosikuks pidada, aga nüüd nad enam ei usu, et ta võiks vääratada. Praegune koefitsient tähendab, et Anetti võiduvõimalused on 85-90% piires.

Kontaveit ja Siniakova kohtuvad 11 000 pealtvaatajat mahutaval John Cain Arenal päeva teises mängus. Esimene mäng algab kell 2 ja seal kohtuvad Petra Kvitova (Tšehhi, 20) ja Sorana Cirstea (Rumeenia). Võiks ennustada, et enne kella 4 Anett mängima ei saa.

scroll to top