fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi uuendab vana tutvust endise maailma esireketi Angelique Kerberiga

Angelique Kerber / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi kohtub Australian Openi avaringis teisipäeva hommikul slämmiturniiride kolmekordse võitja Angelique Kerberiga (Saksamaa, 16), kes on käesoleva turniiri ka 2016. aastal võitnud.

Ilmselt enamik Eesti tennisesõpru teab, kes on Kerber, ikkagi endine maailma esireket. Kuid peaaegu mitte keegi ei tea, millises vormis võib Kerber olla praegu. Poola päritolu sakslanna, kes just homme saab 34-aastaseks, ei mänginud enne Australian Openit ühelgi eelturniiril. Teada on muidugi see, et Kerber pole nii hea kui 2016. või 2018. aastal, mil ta võitis slämmiturniire ja oli maailma esireket. Kuid tema mullused tulemused on siiski piisavalt tugevad, et sakslannat Kaia vastu favoriidiks pidada.

Kuid läheme nüüd ajas tagasi ja selleks tuleks lugeda Tennisneti 2021. aasta märtsikuine eelvaadet, kui Kerber kohtus Dubai turniiril Anett Kontaveidiga. Sakslanna karjäär on selles loos üsna põhjalikult läbi võetud. Tookord kirjutasime, et Anetti karjääris on Kerberil tähtis koht, sest ta on ainus valitsev maailma esireket, keda eestlanna on võitnud (2017 Rooma turniiril).

Kui Anetti jaoks on Kerber olnud nii-öelda “klient” (seis 4:1 eestlanna kasuks), on ka Kanepil kuulsa sakslanna vastu oma saavutus – ta alistas Kerberi kaotusseisust Wimbledoni turniiril. See juhtus 2013. aastal 2. ringis, mil Kerber oli maailma 7. ja Kanepi 46. reket. Kaia oli teise seti tie-break’is 1:5 taga, aga võitis mängu 3:6, 7:6, 6:3.

Kaia ja Kerber on kohtunud neli korda ja nende omavaheline seis on 2:2. Nende esimene mäng toimus juba 13 aastat tagasi – 2009. aasta jaanuaris alistas Kaia vastase Sydney turniiri avaringis 6:1, 7:5. See tulemus oli täiesti seaduspärane, sest Kaia oli tollal maailma 27. ja Kerber 99. reket. Järgnesid kaks mängu 2013. aastal, kui juba mõlemad olid jõudnud nime teha, ent tippaasta polnud see kummalegi. Kaia oli naasmas pärast kannaoperatsiooni ja Kerberil veel parimad saavutused ees. Wimbledoni kaotuse eest sai Kerber veenva 6:0, 6:4 revanši US Openi 3. ringis. Kuid Kerber sealt enam kaugemale ei jõudnud, 1/8 finaalis ta kaotas Carla Suarez Navarrole.

Homsete vastaste seni viimane kohtumine toimus enam-vähem täpselt 8 aastat tagasi taas Sydney turniiril. Selles mängus jäi Kerber peale 6:3, 6:4. Tooleks hetkeks oli Kerber edetabelis 9. ja Kanepi 25. Kuid eelmised kohtumised praegu suurt midagi ei loe, sest nüüd on mõlemal karjääris periood, kus nad pigem on hakanud langema.

Lõpuks kirjutame veel, mida tegi Kerber mullu pärast kohtumist Kontaveidiga Dubais. Kui esimene koroona-aasta (2020) oli Kerberile lõppenud ja järgmine alanud suhteliselt kesiselt, siis 2021. aasta suvel jõudis ta paremasse vormi. Alates juunist mängis ta kolm väga head ja ühe hea turniiri. Koduses Bad Homburgis võitis Kerber WTA 250 turniiri, kusjuures alistas finaalis Katerina Siniakova, kes on Anetti homne vastane, Eriti kõva oli aga Kerberi minek Wimbledonis, kus ta jõudis poolfinaali – tõsi, alistamata ühtki TOP20 mängijat. Seal pidi ta maailma esireketi Ashleigh Barty 6:3, 7:6 paremust tunnistama. Pärast seda jõudis Kerber poolfinaali ka Cincinnatis ja 1/8 finaali US Openil. Oktoobris järgnes veel veerandfinaali pääs Indian Wellsis. Nende viie turniiriga teenis Kerber üle 1800 edetabelipunkti, mis peaks talle kindlustama TOP30 seas püsimise tänavu suveni välja.

Kuigi Kerber ei ole 2022. aastal ühtki mängu pidanud, on eelmise aasta “kuum” periood siiski kihlveokontorite jaoks selge alus pidada sakslannat favoriidiks. Ennustusportaal Paf annab Kerberi võidukoefitsiendiks 1,49 ja Kaiale 2,63, mis tähendab sakslannale umbes 65-protsendilist soosikuseisust. Kuid seda matši peetakse avaringi üheks põnevaimaks vastasseisuks. Kaia on rahvusvaheliselt tennisesõprade ringis tuntud kui “giant killer“, eriti pärast Simona Halepi võitmist 2018. aasta US Openil.

Mis kell mäng algab? Sellele on üsna keeruline vastata, sest Kia Arenal peetakse enne Kanepi ja Kerberi kohtumist alates kella 2st kolm mängu, neist kaks meeste potentsiaalselt viiesetilist heitlust. Kuid vaadates seda, kes neis mängudes kohtuvad, võib eeldada, et Jannik Sinner ja Casper Ruud tulevad oma vähetuntud vastastega üsna kiiresti toime. Ei ole välistatud, et Kaia pääseb väljakule juba kella 7-8 vahel, kuid pigem siiski natuke hiljem.

scroll to top