fbpx
Close

EELVAADE | Kaks kuud hiljem uuesti paarismängu olümpiavõitjaga

Katerina Siniakova Indian Wellsis mängimas Kim Clijstersi vastu. / Foto: EPA/Scanpix

Vähem kui kaks kuud on möödas Anett Kontaveidi ja Katerina Siniakova (Tšehhi) eelmisest mängust, kui nad teisipäeval kell 12.30 või veidi hiljem lähevad Moskvas VTB Kremlin Cupil uuesti vastamisi.

Eelmises eelvaates keskendusime põhiliselt sellele, mida on Siniakova teinud tänavu, sest 2020. aastal oli tšehhitar kohtunud US Openil Kaia Kanepiga ja tookord kirjutasime vastase karjäärist pikema loo. Kaia tookord võitis Siniakovat, ent Anett oli talle kaks aastat varem samal slämmiturniiril kaotanud. Õnneks on see Eesti esireketi ainus kaotus Siniakovale ja pärast seda on ta homset vastast kaks korda võitnud. See mäng, millest kirjutasime viimati eelloo, lõppes Clevelandi veerandfinaalis Anetti kasuks 6:3, 5:7, 6:2. Kui Kontaveit oli selle turniiri võitnud, ütles treenerist ekspert Harri Neppi, et Clevelandis oli tal kõige keerulisem mäng just Siniakovaga.

Kui nii võtta, peaks praegune seis olema Anetti jaoks veel parem, sest Clevelandis ta alles hakkas vormi minema, kuid vahepealse seitsme nädala jooksul on Eesti esireket võitnud veel ühe turniiri Ostravas ja jõudnud Indian Wellsis veerandfinaali. Siniakoval ei ole vastu panna midagi sarnast. Pärast kaotust Anettile Clevelandis langes ta US Openil välja teises, Ostravas esimeses ja Indian Wellsis teises ringis. Vastased, keda Siniakova vahepeal alistanud, on Anastasija Sevastova ja Kim Clijsters, mõlemad oma parimatel aegadel väga head mängijad (eriti Clijsters), aga praegu muidugi Siniakova jaoks pigem lihtsasti võidetavad. Maailma edetabelis on Siniakova viimastel nädalatel kõikunud 50. ja 53. koha vahel ning hetkel on ta jälle TOP50-s viimasena sees.

Peab ütlema, et ka kihlveokontorid on samal arvamusel, et eelmise matšiga võrreldes on Anetti šansid tõusnud. Clevelandis hinnati Kontaveidi võiduvõimalusi koefitsiendiga 1,6, kuid enne homset mängu annab ennustusportaal Paf eestlanna koefitsiendiks 1,32 ja Siniakovale 3,40. Anetti võiduvõimalusi hinnatakse seega üle 70 protsendi. Neppi arvates on Siniakova siiski võimekas mängija, kelle vaimne pool jätab paraku soovida ning eeskäsi ei ole ka kõige parem. Taktikaliselt ei tohiks tšehhitar olla Anettile ohtlik, sest selliseid trikke nagu Ons Jabeur või hullu riski nagu Aliaksandra Sasnovitš ei ole Siniakova võimeline sooritama.

Niisiis ootame homset mängu alates kella 12.30st, kuid olgem ka valmis, et kohtumine ei alga enne kella 15. kestis ju pühapäeval Indian Wellsis finaal lausa üle kolme tunni – tennisemängu pikkus on üsna ettearvamatu.

scroll to top