Kaia Kanepi kohtub Miamis neljapäeva õhtul Sara Sorribes Tormoga (Hispaania, 32), kelle mängu suhtes on tennisefännide hinnang viimase kahe-kolme hooaja jooksul paremaks muutunud.
Loomulikult, sest seda kinnitab ka 25-aastase hispaanlanna edetabelikoht, mis praegu on 35. Kuni 2021. aasta alguseni ei olnud Sorribes Tormo tõusnud edetabelis 64. kohast kõrgemale ja teda nimetati WTA tennisefoorumites “esisaja nõrgimaks mängijaks”, kes mõnikord pääses tugevamate käest vaid seetõttu, et need ei suutnud tema visa kaitsemängu lahti muukida.
Noil varasematel aegadel kohtus Sorribes Tormoga sageli Anett Kontaveit (seis 4:1 Eesti esireketi kasuks), mistõttu on ka Tennisnet kirjutanud hispaanlannast ohtralt eellugusid. Nende kõige värskem mäng peeti aga mullu augustis Clevelandi turniiril, mille Anett lõpuks võitis. Selle mängu eelvaadet saate lugeda siit. Omakorda on selle loo sees link 2020. aasta mängu eelvaatele ja seal omakorda veel kolm linki. Kes üldse Sorribes Tormost midagi ei tea, peab varuma aega nende lugude läbivaatamiseks. Igatahes Tennisneti pealkirjad muutusid Sorribes Tormo suhtes aina positiivsemaks ja viimases nimetasime hispaanlannat juba kaitsevirtuoosiks. Sest nüüd on Sorribes Tormo suuteline ka kaitsest rünnakule üle minema ja sellega vastastele rohkem peavalu valmistama.
Kahjuks kirjutasime teisipäeval ekslikult, et Kaia Kanepi ei ole Sorribes Tormoga kohtunud. On küll, aga see juhtus juba enne Tennisneti veebikülje avamist. 2018. aasta Wimbledoni turniiri avaringis kaotas Kaia hispaanlannale 6:7, 1:6 ja tookord oli see üllatus, sest Sorribes Tormo asus siis 102., aga Kanepi 46. edetabelikohal. Praegu on seis teistpidi, sest Kaia asub 61. kohal ehk vastasest 26 pügalat tagapool. Kuid teades, kui harva Kaia turniiridel mängib ja millise hea tulemuse ta saavutas Austraalias, võime olla kindlad, et TOP50 tasemel paikneb ta igal juhul.
Teiseks on Sorribes Tormo olnud viimasel poolaastal veidi kehvem kui mullu suvel, mil tal oli ette näidata selline seeria: Bad Homburgi poolfinaal, olümpiamängude 1/8 finaal, Montreali WTA 1000 turniiri veerandfinaal, Clevelandi poolfinaal (seal ta kaotaski Kontaveidile) ja US Openi 3. ring, kus ta kaotas tulevasele tšempionile Emma Raducanule. Selle seeria tulemusena (olümpial küll punkte ei jagata) kerkiski Sorribes Tormo 54. kohalt 36ndaks., kuigi TOP50 sees oli ta esmakordselt juba aprillis pärast Miami veerandfinaali.
Nagu eelmisest tulemusest võite järeldada, on Sorribes Tormol täna õhtul ka see mure, et kaotuse korral läheb kaduma 215 WTA punkti. Näiteks WTA jooksvas edetabelis on need punktid juba maha võetud ja Sorribes Tormo langenud 47. kohale. Seega ta tänase kaotuse korral ülejärgmisel esmaspäeval enam antud rankingust kõrgemale tõusta ei saa, küll aga võib langeda veel madalamale, kui mõni tagantpoolt mööda läheb. Kaial sama muret ei ole, sest tema on juba praegu tõstetud 59ndaks ja võidu korral kerkiks kolm kohta veel.
Sorribes Tormo ei ole ka poole aasta jooksul tugevaid mängijaid enam võitnud, tema viimane hea võit pärineb US Openi avaringist, kus ta alistas maailma 24. reketi Karolina Muchova. Tuletame aga meelde, et Tokyo olümpial alistas Sorribes Tormo ka maailma esireketi, nüüdseks tennisest loobunud Ashleigh Barty. Teine huvitav aspekt Sorribes Tormo tulemuste juures on see, et kuigi ta peaks olema stiili poolest liivaväljakute mängija, on ta tegelikult olnud edukam kõvakattel.
Kihlveokontorite arvates on Kaia üsna napilt soosik. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitriendiks 1,76 ja Sorribes Tormole 2,06, mis tähendab eestlannale ca 55-protsendilisi võidušansse. Kohati on see muidugi hea, kui edetabelis tagapool asuvat ja ainsa omavahelise mängu kaotanud tennisisti loetakse pisut paremaks, aga samas üpris loogiline. Sel hooajal on Kaia koefitsiendid olnud kogu aeg umbes sel tasemel, et TOP50 teise poole mängijaid (välja arvatud mõned tõusvad tähed) tema vastu soosikuteks ei loetaks.
Millal mäng algab, on jällegi suur küsimärk. Kohtumine peetakse 2. väljakul, mis tegelikult on mahutavuselt viies, kolmanda mänguna. Esimene matš algab kell 17 Eesti aja järgi ja mõlemas eelnevas naiste mängus selget soosikut ei ole, mistõttu võivad kohtumised kesta ka üle kahe tunni ehk koos soojenduste ja mängudevaheliste pausidega ligi viis tundi. Niisiis on tõenäoline vahemik, mil Kaia ja Sorribes Tormo mäng võib alata, kella 20st 22ni, aga teoreetiliselt veel pikem.