Imeline mäng Ostravas: Sabalenka võitis 0:6, 0:4 kaotusseisust

Arina Sabalenka. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma 73. reket Sara Sorribes Tormo (Hispaania), kes kolmapäeval lülitas Ostrava turniiril välja Anett Kontaveidi (8), oli reedel juhtimas kolmandana asetatud Arina Sabalenka (Valgevene) vastu 6:0, 4:0.

Selle tulemuse põhjal tundus, et Kontaveidi kaotus ei olnudki nii ebaloogiline, aga siis hakkas juhtuma. Sabalenka kasutas sellel seisul ka arstipausi, aga tennisefännide üldise aramuse kohaselt oli tegemist taktikalise pausiga, sest tegelikult ei olnud valgevenelannal mingit vigastust. Seisul 0:4 läks Sabalenka oma servil juhtima 40:0, kuid Sorribes Tormo jõudis veel kahe murdepallini. Kui need jäid realiseerimata, jõudis Sabalenka järele 3:4 ja siis oli Sorribes Tormol viimane võimalus mäng oma kasuks pöörata. Tal oli servigeimis viis geimpalli, aga Sabalenka viigistas ja läks oma teed, võites 12 geimi järjest lõppseisuks 0:6, 6:4, 6:0.

Raske on öelda, millest pööre toimus, kui ise pole mängu näinud, aga WTA tennisefoorumis kirjutas üks kohtumist jälginud tennisehuviline nii: “Arina võttis 20% oma võimsusest maha ja siis lihtsalt hävitas vastase.” Ehk siis valgevenelanna lõpetas palli sihitu täie jõuga peksmise, vaid hakkas mängima kontrollitumalt – põhimõtteliselt sama taktikat soovitas treener Harri Neppi ka Anettile, kes aga suutis imelist kaitset näidanud Sorribes Tormo vastu sama teha vaid kolmes geimis.

Meenutame, et Sabalenka tuli raskest seisust välja ka 2. ringis Cori Gauffi (USA) vastu, kui ta kaotas esimeses seti 1:6 ja oli otsustavas kahe murdega taga 2:5, aga võitis 1:6, 7:5, 7:6. Poolfinaalis kohtub Sabalenka Jennifer Bradyga (USA), teises poolfinaalis on vastamisi Viktoria Azarenka (Valgevene, 4) ja Maria Sakkari (Kreeka). Nii on võimalik ka Valgevene finaal.