fbpx
Close

EELVAADE | Kanepi – Teichmann: uus kohtumine uues olukorras

Jil Teichmann. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Kaia Kanepi on 24-aastase pooleldi hispaania päritolu šveitslanna Jil Belen Teichmanniga kohtunud varem kaks korda ja mõlemal juhul kahes setis võitnud. Kuid tänane mäng Chicago turniiri avaringis on esimest korda selline, kus Teichmann paikneb Kanepist edetabelis eespool.

Ausalt öeldes ei ole Teichmannist midagi uut kirjutada, sest alles 2. septembril avaldas Tennisnet eelloo, kui šveitslanna kohtus US Openil Anett Kontaveidiga. Ilmunud on ka varasem eelvaade, kus üksipulgi kirjas Teichmanni areng noorteklassist kuni esisajasse jõudmiseni, mis toimus 2019. aastal.

Kuid neis lugudes on keskpunktis siiski Anett Kontaveit, sest tema kohtus tollal Teichmanniga. Muide, selle teise mängu võitis Anett 6:4, 6:1 ja mingil määral see näitas, et Teichmann ei ole enam sellises vormis nagu augustikuus Cincinnati turniiril, kus ta jõudis finaali. Ent nüüd on Teichmanni vastane Kaia Kanepi ja tegelikult ei ole meil sellest vastasseisust midagi teada.

Kanepi ja Teichmanni esimene mäng toimus 2016. aastal Padova ITF-i W25 turniiril, kui Kaia asus edetabelis 202. ja Teichmann 291. kohal. Tulemus 6:2, 6:2 Kanepi kasuks ei anna ilmselt tänases kontekstis mingit infot, sest Teichmann alles kerkis tol hooajal TOP300 sekka, aga Kaia valmistus juba suurest tennisest pausi pidama.

Märkimisväärsem on nende teine kohtumine 2018. aasta US Openi 2. ringis, kui Teichmann pääses põhiturniirile läbi kvalifikatsiooni, aga Kaia oli WTA 44. reket ja just kaks päeva varem lõhanud üllatuspommi avaringis, kui ta alistas maailma esireketi Simona Halepi veenvas stiilis. Kaia oli mängus selge favoriit ja ka võitis 6:4, 6:3.

Pärast kaotust Anettile on Teichmann pidanud kolm mängu Ostravas ja mitte halvasti – ta alistas seal kaks endast edetabelis eespool asunud vastast. Ent kui Angelique Kerberi võitmine 6:2, 6:3 oli hea saavutus, siis ameeriklanna Alison Riske alistamine kolmes setis suurt midagi ei näita, sest Riske on viimasel ajal alavormis. Lõpuks kaotas Teichmann kodus mänginud Petra Kvitovale ja seetõttu luhtus tal võimalus kohtuda septembri jooksul teistkordselt Kontaveidiga.

Nii et kindlasti pole Teichmann enam mänginud nii hästi kui Cincinnatis, aga Kaial on seevastu all viiemänguline võiduseeria. Tõsi, WTA turniiri mõistes ei tähenda ITF-i turniiri viis võitu põhimõtteliselt midagi, sest Kaia oli ju Fort Worthis suurfavoriit, kellele ükski muu tulemus peale turniirivõidu olnuks ebaõnnestumine. Võib ette kujutada, et koefitsientide panemine Kanepi – Teichmanni mänguks on kihlveokontoritele suur peavalu, sest nad ei tea, kuidas peaks mängijate viimaseid tulemusi arvestama. Seda ka Teichmanni osas, et kui palju ikka loeb tema finaalijõudmine Cincinnatis, kui ta hiljem pole enam sarnast hoogu saavutanud.

Lahendatud on olukord selliselt, et Teichmanni loetud siiski soosikuks. Ennustusportaal Paf annab Teichmanni võidukoefitsiendiks 1,45 ja Kanepile 2,70, mis tähendab umbes 65-35 jõudude vahekorda. Samas ei ole edetabelikohtade vahe (Teichmann 38., Kanepi 66.) liiga suur ja WTA punktides vaid 550 võrra Teichmanni kasuks. Sealjuures teenis šveitslanna Cincinnati finaali eest rohkem punkte (585), kui on tema edu Kanepi ees. Arvesse võiks ju võtta ka Teichmanni kesist esituse 2021. aasta slämmiturniiridel (ainult üks võit US Openi avaringis). Seepärast arvab Tennisnet, et pigem tuleb mäng üsna võrdne.

Mäng algab kell 17.00 Eesti aja järgi, mis Chicagos tähendab kell 9 hommikul. Chicagos alustatakse harjumatult vara, sest väljakutel ei ole valgustust ja päeva pikkus on praegu alla 12 tunni. Ilm on aga USA põhjaosas üsna soe ja tenniseks soodne – hommikul ehk pisut alla 20 kraadi, aga päeval +25 ringis. Vihma ei ennustata.

scroll to top