Anett Kontaveit jõudis Cincinnati turniiril kolmandasse ringi

Anett Kontaveit Cincinnati turniiril. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (12) alistas New Yorgis peetaval Cincinnati turniiril teises ringis maailma 54. reketi Jil Teichmanni (Šveits) 6:3, 6:4, kuid alguses tundus, et võit tuleb palju lihtsamalt.

Üsna kiirelt oli Kontaveit 4:0 ees ja tundus, et mäng kulgeb veel kindlamalt kui esimese ringi kohtumine venelanna Darja Kasatkina vastu. Aga siis kaotas Anett oma pallingu, tegi järgmises geimis servitõrjel mitu viga ja jäi ka seisul 4:2 oma servil 15:30 taha. Siis aitas vastane ebaõnnestunud tõrjega, millele järgnes Anetti äss ja õnneks päästsid servigeimid seti Kontaveidile.

Kuid viie vastase servigeimi jooksul ei teeninud Anett ühtki murdepalli ja pigem oli teise seti algul juhtivam pool Teichmann, kes siiski jättis seisul 2:1 kaks murdepalli kasutamata. Anett ärkas seisul 3:3, kui tegutses hiilgavalt vastase pallingul ja võitis seejärel oma servi nulliga. Ehkki seisul 5:3 jättis Anett kasutamata kaks matšpalli, aitas hea serv ta uuesti välja ja viimase geimi võitis ta samuti nulliga.

Mis siis juhtus seisul 4:0 – hakkas Anett mängima veidi halvemini või vastane paremini. “Vaatasin hoolikalt mängu algust, et milline see vastane on ja ta mängis eeskätt halvemini kui tagakätt. Aga nelja geimi jooksul lõi Anett ainult kolm korda talle tagakäe alla ja nii edu tuligi. Kuid ilmselt ta nüüd arvas, et kõik tuleb lihtsalt kätte ja unustas mängu alguse tõed ära. Ei löönud enam nii palju eeskäe alla ja kross polnud efektiivne, sest seda lõi Teichmann paremini tagasi,” ütles treener Harri Neppi ja nentis: “Nii et kerge murrang tuli peamiselt Anetti taktikalise valearvestuse tõttu. Ja tõrje ei õnnestunud tal ka täna nii hästi, ehkki Teichmann muidugi servis paremini kui Kasatkina. Vasakukäelise servi on alati raskem tõrjuda.”

Kui Anetti esimene palling õnnestus eile 68%, siis täna 58%, kuid see ei otsustanud liiga palju, sest kogu mängu peale loovutas ju Kontaveit vaid ühe pallingugeimi. Teichmannil õnnestus esimene serv 73% ja selles oligi tema paremus Kasatkina ees. Murdepalle oli üsna vähe ja Anett realiseeris neid 6st 3, vastane 3st 1.

Homses 3. ringi kohtumises läheb Kontaveit vastamisi maailma 48. reketi Marie Bouzkovaga (Tšehhi), kes võitis oma märksa kuulsama kaasmaalanna Petra Kvitova (6) 2:6, 7:5, 6:2. Neppi arvates oli see tulemus Anettile soodne. “Kvitova on ka vasakukäeline ja servib ohtlikult. Ta oli ka täna pikka aega vastasest parem, aga väsis lõpuks 30-kraadise kuumuse käes,” ütles Neppi.

Tennisnet tutvustab homme ka Anetti järgmist vastast, kellega ta seni veel kohtunud pole.