Anett Kontaveit alistas Cincinnati turniiri finalisti üllatavalt kindlalt

Anett Kontaveit löögil mängus Jil Teichmanniga. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Oodati rasket mängu, aga Eesti tennisesõprade õnneks seda ei tulnud – Anett Kontaveit (28) alistas US Openi teises ringis maailma 44. reketi Jil Teichmanni (Šveits) tunni ja 10 minutiga 6:4, 6:1.

Põhjus, miks Teichmanni kardeti, peitus selles, et 24-aastane šveitslanna oli WTA 1000 turniiril Cincinnatis finaali jõudnud ning alistanud maailma teise ja neljanda reketi. Kuid Anett servis täna sedavõrd laitmatult, et vastasele erilisi šansse ei tekkinud. Teichmannil aga tulid sisse mõned kehvad geimid ja sellest piisas.

Esimeses setis oli Anettil hea võimalus murda juba seisult 1:0, kui vastane esimest korda servis. Murdepallil oli Anettil sooritada isegi selline ründelöök, mis peaks 70-80% punkti tooma. Aga ta lõi palli auti. Kuna aga Anetti servil ei olnud Teichmannil isegi murdepalli, siis läks kõik rahulikult seisuni 5:4, kui vastane sisuliselt kinkis nii tähtsa geimi ära. Šveitslanna juhtis 30:15 ja siis korraga kõikide Anetti tõrjete järel lõi kohe palli auti. Sett oli üsna kergelt käes.

Teises setis Anett tõstis taset, mis tal esimeses setis oli niigi vähemalt 4+ peale mängitud. Teichmann kaotas seekord seisult 0:1 oma servi ja kuigi teises setis oli šveitslannal ka murdepalle, ei lasknud Anett tal midagi teha. Kui eestlanna asus 5:1 juhtima, jäi ta 15:40 taha, aga põrutas kaks väga head servi, seejärel päästis veel murdepalli ja nüüd oli juba selge, et Teichmann enam mängu võrdsustada ei looda. Ka matšpalli sai Anett kätte suhteliselt kergelt – vastane lõi teise servi tõrje võrku.

Treenerist ekspert Harri Neppi hindas Anett Kontaveidi mängu väga heaks. “Võib-olla suudaks veel paremini, aga see oli peaaegu tema parim mäng,” arvas Neppi. “Serv oli muidugi väga hea ja seisul 5:1 murdepallidel lihtsalt suurepärane. Vastane tegi võib-olla rohkem vigu, kuid siin oli ilmselt ka Anetti taktika. Ta surus pidevalt Teichmanni eeskätt. Algul vastane ei eksinud, aga lõpuks hakkas eksima, küllap nad treeneriga teadsid, et peab sinnapoole mämgima.”

Neppi naljatas, et võib-olla aitas võidule kaasa väike Eesti lipp, mille treener Dmitri Tursunov oli kinnitanud enda ette tribüüni äärele. “Aga päris lõpus lippu enam ei olnud, võib-olla käskis Putin (Venemaa president – toim) selle ära võtta,” naeris Neppi.

Kontaveit tegi 20 äralööki ja ainult 7 lihtviga, mis on täielik meistrlikkuse tunnus. Ka vastane oli 19 äralöögi ja 14 lihtveaga plussis. Kuigi Anett jäi esimese servi õnnestumisprotsendiga napilt alla (66 vs 68), võitis ta esimeselt pallingult 75 ja Teichmann ainult 58% punktidest. Murdepalle realiseeris Anett 6st 3 ja Teichmann 4st 0. “Sellise mänguga võidab Anett Swiateki ka ära,” lisas Neppi. Kui Neppi seda ütles, mängis Swiatek prantslanna Fiona Ferroga alles teist setti, aga lõpuks võitis 3:6, 7:6, 6:0.