Anett Kontaveit lõpetas üheksa geimivõiduga järjest ja jõudis US Openil teise ringi

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (28) alustas US openit 6:3, 6:0 võiduga turniiri 2011. aasta tšempioni Samantha Stosuri (Austraalia) üle.

Alustaks ülevaadet hoopis Stosurist. On pisut kahju, et 37-aastane teenekas mängija niimoodi kaotas, sest päris nulliga allajäämist teises setis ta ei väärinud. Stosur mängis kohati väga hästi ja tema esimene serv oli Anettile üsna ohtlik. Murdepallidel mängis austraallanna visalt ning ei saa kuidagi heita kivi Anetti kapsaaeda, et ta suhteliselt kindlas võidumängus realiseeris 15st murdepallist ainult 4.

Alates sellest, kui Anett võitis seisult 3:3 üheksa geimi järjest, olid Stosuri kõik pallingugeimid pikad. Need kestsid vastavalt 14, 10, 14 ja 10 punkti. Seega ei tulnud murded kergelt. Seisul 4:3, kui Anett tegi esimese murde, tuli Stosur kõigepealt välja 0:40 kaotusseisust ja siis omas veel kolme geimpalli. Alles neljandal murdepallil (kokku mängu kuues) tegi austraallanna topeltvea. Järgmises Anetti servigeimis oli Stosuril endal kaks murdepalli, aga need jäid tal kohtumise ainsateks. Teises setis Anettil servigeimidega raskusi polnud, aga päris suur vahe oli selles, et esimeselt pallingult võitis ta 77 ja teiselt 53% punktidest. Seega oli esimese servi hea protsent (65) Anettile täna üsna vajalik. Stosur võitis esimeselt servilt 56 ja teiselt 38% punktidest.

Äralöökidega jäi Kontaveit peale üsna napilt 19:17, aga tegi lihtvigu tunduvalt vähem (11 vs 27). Stosur on ikkagi viimasel ajal harjutanud peamiselt paarismängu ja kahe mänguliigi ainus sarnane element on serv, mida ta suudab ka üksikmängus päris korralikult sooritada. Tõrje enam pole sarnane, sest paarismängus on üks vastane võrgus. Tagajoonemängus näitas Stosur, et ta oskab äralööke teha küll, aga palju palle lendas ka taevasse, vastu maad või mitu meetrit auti. Ebapuhtaid tabamusi oli Stosuril palju.

Seega, kui Anett ei oleks ise kindlust üles näidanud ja murdepallid pika võitluse järel kätte saanud, võinuks minna tasavägisemaks. Kuid selge, et Anett oleks mingi tee võiduni ikka leidnud, sest Stosur on lihtsalt liiga ebastabiilne, et maailma 28. reketit võita.

Teises ringis kohtub Anett neljapäeval Jil Teichmanniga (Šveits, WTA 44.), kes võitis avaringis Cristina Bucsa (Hispaania, WTA 161.) 6:3, 6:4. Teichmann jõudis poolteist nädalat tagasi Cincinnati turniiri finaali.