Cincinnati naiste turniiril langes kaks kõrgema asetusega mängijat välja

– Veronika Kudermetova / Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

New Yorgis peetava Cincinnati turniiri teise päeva õhtused (Eesti aja järgi öised) naiste mängud lõppesid üllatustega, kui välja langesid Karolina Pliškova (Tšehhi, 1) ja Sofia Kenin (USA, 2).

Esikümnemängijaid on WTA turniiril üldse vähe (4) ja juba teise ringi kahe mänguga on pooled neist audis. Pliškova jäi maailma 41. reketile Veronika Kudermetovale (Venemaa) alla 5:7, 4:6 ja Kenin Alize Cornet’le (Prantsusmaa, WTA 60.) 1:6, 6:7. Pliškova kaotas kahel korral oma servi just seti lõpus, seisudel 5:5 ja 4:4 ning järgmises geimis kaotatut tasa ei teinud.

Palju põnevam stsenaarium oli aga teises mängus. Tundus, et mäng lõpeb ülimalt ühepoolselt, sest Cornet juhtis oma pallingul 6:1, 5:2, 40:15. Kuid just matšpallid äratasid tänavuse seni ainsa slämmivõitja. Kenin murdis kahel korral Cornet’ servi, kuid ei suutunud sama enam eduseisul 6:5. Nii mindi tie-break’i, kus Cornet juhtis 4:1, aga jäi taha 4:6. Nüüd päästis prantslanna kaks settpalli ja võitis lõpuks tie-break’i 9:7.

Anett Kontaveidi tänane vastane selgus samuti pärast keskööd. Jil Teichmann (Šveits, WTA 54.) alistas edetabelis endast ühe koha võrra eespool asunud ameeriklanna Danielle Collinsi 6:3, 6:3. Collins murdis Teichmanni servi mängu esimeses geimis, aga hiljem tegi murdeid (kokku 4) ainult šveitslanna. Teichmann on praegu heas vormis, sest jõudis nädal tagasi Lexingtoni turniiri finaali.

Peagi kirjutame ka eelloo Kontaveidi ja Teichmanni mängule.