fbpx
Close

EELVAADE | Kanepi – Kasatkina: kas kolm on kohtu seadus?

– Daria Kasatkina | Foto: AP/Scanpix

Eesti tennisesõpradel on meie naismängijatele tõeliselt keeruline kaasa elada, sest kui Anett Kontaveidi mäng rikub ööune, siis hommikulgi ei saa kaua magada, sest väljakule tuleb Kaia Kanepi.

Kaia 3. ringi mäng Daria Kasatkinaga (Venemaa, WTA 71.) peetakse Gippsland Trophy turniiril Melbourne Parki seitsmenda väljaku neljanda kohtumisena. Esimene mäng algab kell 1.30 Eesti aja järgi ja ainult Jumal taevas teab, kui kaua need kolm eelnevat matši kestavad. Nende kolme mängu vastaseid arvestades võib ühes mängus eeldada kiiret võitu, aga ülejäänud kaks võivad tulla tasavägised. Kui ennustada, siis enne kella 7-t ei saa Kaia väljakule.

Kasatkina, kes oli paar hooaega Venemaa esireket, kohta võisime pikemalt lugeda mullu augustis kirjutatud eelvaatest, kui Anett Kontaveit kohtus oma paarismängupartneriga Cincinnati turniiri avaringis ja võitis tookord 6:3, 6:1. Pärast seda on Kasatkina kahe eestlanna vastu kaotusseisus 2:4 ja settidega 4:9.

Tõsi, hetkel on meile tähtsamad just Kanepi ja Kasatkina mängud, sest nemad lähevad kolmapäeva hommikul vastamisi. Nende seis on 2:2, kuid esimene mäng Saint Malo ITF-i turniiril 2015. aastal toimus ajal, mil üks oli tennisest loobumas (õnneks ajutiselt) ja teine alles tõusmas paremikku. Ülejäänud kolm on aga toimunud olulistel turniiridel: Kaia alistas Kasatkina 2017. aasta US Openil 6:4, 6:4 ja 2018. aastal Brisbane’i turniiril 6:2, 6:2, kuid kaotas 2018. aastal Roland Garrosis 4:6, 1:6. Võidud on märkimisvääsed ka selle poolest, et tollastes mängudes oli Kasatkina edetabelis vastavalt 38. ja 24. kohal, aga kaotusmängu hetkel koguni maailma 14. reket. Nii peaks Kaia seda enam võitma homme, kui vastane on maailma 71. reket, kuigi see loogika ei pea alati paika. Kuna aga Kaia võidus on saavutatud kõvakattel, siis võiks kolm olla kohtu seadus.

Kui teha lingitud eelvaatest põgus kokkuvõte, siis Kasatkina oli juunioride seas maailma tipp, sest ta võitis noorte Prantsusmaa lahtised ja asus edetabelis kolmandal kohal. 2015. aastal maailma esisajasse kerkinud Kasatkina tõus jätkus sujuvalt kolm aastat, kui ta 2018 oktoobris jõudis esikümnesse. Tol aastal mängis Kasatkina kahe slämmiturniiri veerandfinaalis, võitis Moskva turniiri ning jõudis Indian Wellsi Premier Mandatory (nüüd WTA 1000) turniiril finaali.

Kasatkinat tunti siis stabiilse mängijana, kes oma taseme pea igal võistlusel välja mängis, aga see stabiilsus kadus alates 2019. aastast. Tunamullu langes ta 20st turniirist 11-l välja avaringis ning 2020. aasta koroonahooajal jõudis ainsa märkimisväärse tulemusena Lyoni turniiril poolfinaali, aga seal ei olnud alistatud vastaste seas ühtki temast edetabelis eespool asunud mängijat.

Neil võistlustel, mis toimusid pärast eelmise eelvaate kirjutamist, ei ole Kasatkina olnud ka kuigi edukas. Roomas jõudis ta kaheksandikfinaali, aga taas vedas venelannal loosiga. Ainult Ostravas sai ta hea võidu maailma 19. reketi Jelena Rõbakina (Kasahstan) üle. Ent kuu aega tagasi Abu Dhabis sai Rõbakina Kasatkinalt veenva revanši.

Mõistagi on Kasatkina saanud kaks võitu ka Gippsland Trophyl, muidu ta ju ei kohtuks Kaiaga 3. ringis. Täna öösel enam-vähem Kaiaga samaaegselt peetud mängus võitis Kasatkina Polona Hercogi (WTA 49.) 6:4, 6:3. Üldiselt näitavad kunagise Venemaa esireketi tulemused, et maailma TOP50 naistega võib ta võrdselt heidelda, aga üle oma varju kuskil ei hüppa. Kanepi on küll maailma 94. reket ja tema võitmine poleks üle varju hüppamine, aga loogiliselt peaks eestlanna olema kohtumise soosik.

Nii ka kihlveokontorid arvavad, ehkki Kaia võidušansse hinnatakse umbes 55-protsendiliselt. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,74 ja Kasatkinale 2,10. Kui me kindlalt teaksime, et Kaia mängib sama hästi, kui täna Arina Sabalenka vastu, siis oleks panustamine 1,74-kordsele võidule vägagi tulus. Kuid mitte ainult Kaia, vaid üldse pea kõigi naistennisistide ebastabiilsus sunnib kihlveokontoreid olema ettevaatlikud, sest Kasatkina tase on siiski piisavalt hea.

scroll to top