fbpx
Close

Uus lehekülg: Anett Kontaveit oma karjäärist, sõprusest ja tuleviku ambitsioonidest

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Avaldame tõlkes WTA Insider’i loo, mille Courtney Nguyen kirjutas valmis juba varem, aga avaldas pärast Anett Kontaveidi viimast mängu.

Neljapäeval tegi Anett Kontaveit All England Club’i väljakutel oma viimased löögid üksikmängu väljakul profitennisistina. Ta on veel segapaarismängu tabelis koos Emil Ruusuvuoriga.

“Tunnen end kurvana, sest Anett on tuuril üks mu suurimaid sõpru,” ütles Darja Kasatkina. “Et ta lõpetab nii vara, arvestades tema vanust, murrab mu südame. Kuid olen kindel, et Anett on edaspidises elus õnnelik. Tal on nii palju erinevaid huvisid. Ta on väga huvitav inimene ja ta kindlasti leiab oma koha.”

Ons Jabeur üritas Kontaveiti ümber veenda, kuid eestlanna tegi talle selgeks, et tal polnud teist valikut. “Temast oli see väga tore, et ta püüdis mind ära rääkida. Paljud inimesed püüdsid,” ütles Anett. “Aga kuna ma ei suuda enam tervet mängu ilma valuta mängida, kaalusin lõpetamist juba kaua. See oli raske otsus, aga kui ma midagi suurt otsustan, siis tavaliselt selles ei kahtle.”

WTA Insider: Millal hakkas loobumisotsus sinu jaoks selgeks saama?

Kontaveit: Ühte konkreetset hetke on raske nimetada, aga olin juba päris kaua mõelnud. Ma ei tahtnud ainult sellest kohe avalikult teatada, et mitte tekitada segadust. Kogu selle protsessi läbimisel tunded kogu aeg vaheldusid. Seega pidin mõtlema natuke aega. Selg on mind vaevanud eelmise aasta lõpust alates, teadsin, et sellise vigastusega saab olema raske tennist mängida. Ma tundsin, et ei saa anda endast sada protsenti, mis oli ka vaimselt raske.

WTA Insider: Kas see tundub kibeda maiguga otsus?

Kontaveit: Ütleksin, et praegu tunnen sisemist rahu, aga see oli kahtlemata raske, eriti enne ametlikku teadet. Olin kurb ja löödud. Tennis oli olnud kogu mu elu. Suurema osa 27 eluaastast olin tegelenud sellega. Jah, kogu see protsess oli raske.

Aga ühel päeval ärkasin üles ja tundsin end taas õnnelikuna. Aeg klaaris minu jaoks need raskused ära.

Anett Kontaveit ja Darja Kasatkina Abu Dhabis. / Foto: Zumapress/Scanpix

WTA Insider: Vastukaja sinu otsusele oli mängijate poolt tohutu, kui sa teatasid, et Wimbledon jääb sinu viimaseks turniiriks. Kas see üllatas sind?

Kontaveit: Kõik on olnud kenad, öelnud lahkeid sõnu ja soovinud mulle õnne tulevikuks, See on olnud väga südantsoojendav ja hindan kõrgelt nende toetust. Arvan, et olen üsna sotsiaalne inimene, sellepärast on hea meel, et nii paljud tüdrukud hoolivad minust.

Minu jaoks on olnud suurepärane jagada seda teekonda näiteks koos Onsi (Jabeur – toim) ja Mariaga (Sakkari – toim), sest oleme justkui koos kasvanud. Tean neid juunioride ajast ja olen tõesti õnnelik, et neil läheb hästi. Ja samuti on suurepärane, et olen ka ise päris hästi hakkama saanud. Mängida kõrgel tasemel samaaegselt ja kohtuda nendega finaalides on olnud eriline.

WTA Insider: Oled saanud hästi läbi nii tippmängijate kui ka madalama edetabelikohaga mängijatega. Mis on sinu saladus, et oled suutnud hoida häid suhteid isegi vaatamata sellele, et nad on konkurendid?

Kontaveit: Ma pole kindel. Tennis iseenesest sisaldab väga palju võitlust, siin pole lihtne saada sõpradeks.

See on olnud lihtsalt protsess. Olen tuuril olnud kaua ja mul oli aega õppida tundma paljusid tüdrukuid. Ükskõik, mis juhtub väljakul, jääb see väljakule ja väljaspool sporti saame kõik olla üksteise vastu sõbralikud. Ma arvan, et nii olen püüdnud suhtuda.

Selline lõbus pilt Maria Sakkarist (vasakul) ja Anett Kontaveidist (paremal) tehti 2020. aasta jaanuaris Brisbane’is. Veel on pildile mahtunud Ajla Tomljanovic ja Donna Vekic. / Foto: AFP/Scanpix

WTA Insider: Mis sind karjääris kõige rohkem üllatas?

Kontaveit: Arvan, et kuigi mul oli kogu aeg eesmärk pääseda esikümnesse, siis ühel hetkel ma lakkasin uskumast, et see tegelikult juhtub. Sellepärast olen väga uhke oma saavutuste ja võidetud tiitlite üle.

Pääseda esimese eestlasena WTA finaalturniirile oli samuti suur asi. Kui tuled väikesest riigist, on sellest raske unistada. Püüad olla pigem realist, sest mul on olnud sel teel palju eeskujusid, näiteks Kaia Kanepi jõudis TOP20 sisse.

Aga keegi ei jõudnud esikümnesse, keegi teine ei mänginud WTA finaalturniiril. Seega oli palju asju, millest ei julgenudki unistada.

WTA Insider: Milline on olnud kõige märkimisväärsem hetk sinu karjääris?

Kontaveit: Raske küsimus. Võib-olla peaksin ütlema, et Austraalia lahtiste veerandfinaal, aga võib-olla WTA finaalturniir. Aga midagi pole võrdset turniirivõiduga ja ma ütleksin hoopis, et esimene WTA tiitlivõit.

WTA Insider: Mida toob sulle lähitulevik?

Kontaveit: Õpin praegu psühholoogiat Indiana ülikoolis. seega hakkan nüüd võtma endale rohkem kursusi. Loodan teha ka mõningaid spontaanseid reise. Pean selleks leidma sõpru, kes ei käi tööl. See on päris raske.

Aga mingeid pikaajalisi plaane mul praegu pole. Pean pisut õppima, kuidas end lõdvaks lasta ja vaba aega kasutada, leidma, mida võiksin teha. Kuigi õppimisele pühendumine on juba päris suur asi, mida praegu teha.

Anett Kontaveit Clevelandi võiduauhinnaga. / Foto: AFP/Scanpix

WTA Insider: Kas jääd ka kuidagi seotuks tennisega?

Kontaveit: Arvan, et tahan jääda. Praegu ma ei tea täpselt, mida kohe teha, nii et ei hakka midagi konkreetset lubama. Vaatame, millised ideed mul tulevad.

Kuid jah, arvan, et peaksin neid kogemusi, mida olen tuuril saanud, kasutama tulevases elus.

WTA Insider: Mida tenniseprofiks olemine sulle tähendas?

Kontaveit: See on üks raskemaid asju, mida elus üldse teha. Aga samas ta annab sulle ka tagasi palju. See on olnud kogu mu elu. Tennis on ka palju asju õpetanud ning olen väga-väga tänulik, et sain selle tee läbi teha.

scroll to top