fbpx
Close

Novak Djokovic aitas tiitlikaitsja Serbia ATP Cupil kaotusseisust välja

Novak Djokovic. / Foto: EPA/Scanpix

Teisipäeval startis Melbourne’is selle nädala vaieldamatult tugevaim turniir ATP Cup, kus osalevad meeste maailma esikümnest kõik mängijad peale Roger Federeri.

ATP Cup toimus esmakordselt mullu ja siis võitis Serbia finaalis Hispaania, maailma esireket Novak Djokovic teenis üksikmängus kuus võitu kuuest. Huvitav on fakt, et ATP Cupile pääsevad meeskonnad riigi esireketi edetabelikoha alusel ja nii on osaliste seas ka Kreeka, kellel Stefanos Tsitsipase (ATP 6.) järel järgmine mees alles maailma 462. reket.

Ent Djokovic oli peaosas ka täna, kui Serbia jäi Kanada vastu 0:1 taha pärast Dušan Lajovici 3:6, 4:6 kaotust Milos Raonicile. Esmalt alistas Djokovic Denis Shapovalovi 7:5, 7:5 ja seejärel koos Filip Krajinoviciga paarismängus Raonic/Shapovalovi 7:5, 7:6. Neis mängudes ei loovutanud serblased ühtki oma servigeimi – veelgi enam, kahe kohtumise peale kokku oli Kanadal vaid üks murdepall paarismängus seisul 40:40, mis on tegelikult mõlemapoolne geimpall. Seega olid serblased vaatamata tasavägistele seisudele vastastest parajalt üle, aga Novak Djokovic on nüüd Austraalias võitnud üksikmängus 14 kohtumist järjest. A-grupp, kus Serbia ja Kanada kohtusid, on ilmselt neljas alagrupist tugevaim, sest kolmandana kuulub sinna Saksamaa eesotsas maailma 7. reketi Alexander Zvereviga.

Kui Austria teine reket Dennis Novak (ATP 100.) üllatas itaallast Fabio Fogninit (17.) 6:3, 6:2, jäi justkui võidu vormistamine Dominic Thiemi teha, ent maailma kolmas reket kaotas kümnendale mehele Matteo Berrettinile 2:6, 4:6 ja itaallased olid võidukad ka paarismängus, kus Thiem tegi samuti kaasa. US Openi mulluse võitja vorm näib praegu olevat kesine, aga Australian Openi alguseni on veel nädal aega. C-gruppi kuulub kolmandana Prantsusmaa, kes võib segada kaarte. Selles grupis on näiteks “surnud ring” (kõigil üks võit) üsna tõenäoline.

Õhtupoolsetes ehk Eesti aja järgi ennelõunastes matšides nii põnevalt ei läinud, sest B-grupis asus Hispaania Austraalia ja D-grupis Venemaa Argentiina vastu üksikmängude järel juhtima 2:0, kuigi Hispaanial ei mänginud täna Rafael Nadal. Esireketite kohtumistes alistas Roberto Bautista Agut Alex De Minauri 4:6, 6:4, 6:4 ja maailma neljas reket Daniil Medvedev Diego Schwartzmani 7:5, 6:3. Kuid paarismäng peeti mõlemas matšis sellegipoolest, sest alagrupis peab surnud ringi korral kõiki võite arvestama. Venelased kaotasid, aga hispaanlased võitsid paarismängu.

Kuna Hispaania alagrupis on kolmanda meeskonnana just Kreeka, oli ilmselt mulluste finalistide võit Austraalia üle juba otsustav. Venemaa peab edasipääsuks alistama Jaapani, mis ei tohiks olla raske, sest venelastel on ainsana välja panna kaks maailma esikümne meest (Andrei Rublev asub 8. kohal).

scroll to top