fbpx
Close

Danielle Collins võitis teise turniiri järjest

Danielle Collins Charlestonis. / Foto: AFP/Scanpix

Erakordses hoos on USA tennisist Danielle Collins, kes on kolme nädala jooksul võitnud kokku 13 mängu ja kaks turniiri.

Collinsi seeria algas Miamis ja kuna ta polnud seal asetatud, tuli tal kahe nädalaga pidada seitse mängu ja sel nädalal Charlestonis, kus on 48-line tabel, mängis ta kuus kohtumist. Ainult kaks setti kaotas Collins selle seeria jooksul, neist esimese kohe Miami turniiri avaringi mängu esimeses setis Bernarda Perale (USA) ja teise Charlestonis Ons Jabeurile (Tuneesia). Tänases finaalis oli Collins vääramatu ja alistas Darja Kasatkina (4) 6:2, 6:1.

Mängu iseloomustas kõige paremini kohtumise teine geim, kus Kasatkina servil mängiti 22 punkti ja peaaegu kõik need lõppesid kahel viisil – kas Collinsi äralöögi või lihtveaga. Kasatkina vaatas lihtsalt pealt, mida vastane teeb. Venelanna suutis küll natuke mängus sisse saada avaseti keskel ja tegi ka ise äralööke, aga vastupanu jäi ajutiseks ja seisult 4:2 võitis Collins seitse geimi järjest, kuni Kasatkina siiski ühe võitis, et pääseda nulliga kaotusest.

Collins võitis alles karjääri neljanda WTA turniiri, kuid juba saame öelda, et ta võidab ainult paarikaupa. Sest esimesed turniirid 2021 suvel Palermos ja San Joses võitis ta ka järjest, kuigi seal vahel oli üks vaba nädal. Muidugi ei ole järjest võitmine tennises haruldane ja sellega on saanud hakkama ka kauaaegne Eesti esireket Anett Kontaveit.

Kasatkina jaoks on Charleston samuti õnnelik paik ja autasustamisel ta kiitis nii linna kui ka turniiri ja selle korraldajaid taevani. Nimelt võitis venelanna seal 2017. aastal karjääri esimese WTA turniiri.

Charleston oli sel nädalal meeste ja naiste peale kokku ainus 500 taseme turniir, näiteks ATP kolm turniiri olid kõik 250 tasemega. Väikestviisi tegi isiklikus plaanis ajalugu meeste 10. reket Hubert Hurkacz (Poola), kes Estorilis võitis karjääri esimese turniiri liivaväljakul. Varem oli ta võitnud 7st turniirist kuus kõvakattel ja ühe murul. Hurkacz oli Estorilis asetatud teisena ja alistas finaalis 6:3, 6:4 maailma 77. reketi Pedro Martinezi (Hispaania), kes oli poolfinaalis välja lülitanud esimese asetusega Casper Ruudi (Norra). Selle tulemusena tegid Hurkacz ja Ruud vangerduse – esimene kerkis edetabelis 10. kohalt kaheksandaks ja teine 8. kohalt kümnendaks. Hurkaczile on edetabeli 8. koht karjääri kõrgeim.

scroll to top