fbpx
Close

Roger Federer naaseb märtsis Doha turniiril

– Roger Federer / Foto: AP/Scanpix

20-kordne suure slämmi turniiride võitja ja nüüdseks maailma edetabelis viiendaks langenud Roger Federer andis Šveitsi raadiole intervjuu, kus kinnitas naasmist profituurile märtsi alguses Doha turniiril.

“Tahan uuesti maitsta võidurõõmu ja olen selleks valmis käima veel pika ja raske tee,” ütles tänavu augustis 40. sünnipäeva tähistav tenniselegend.

Varasematel aastatel on Doha turniir peetud jaanuari algul enne Australian Openit, aga nüüd leiti sellele koht 8.-14. märtsi nädalal, kui algselt sel ajal toimuma pidanud Indian Wellsi turniir jäeti ära. Kuigi Doha turniir on ainult ATP 250 tasemel, siis samal nädalal pole ka teised turniirid (Marseille ja Santiago) kõrgema auhinnafondiga ning Federer otustas Doha kasuks. Ta on selle turniiri varem võitnud aastatel 2005, 2006 ja 2011. Viimati mängis šveitslane Dohas aastal 2012, kui ta poolfinaalis andis seljavigastuse tõttu loobumisvõidu Jo-Wilfried Tsongale.

“Tahtsin oma tagasituleku teha väiksemal turniiril, kus pinget on ka vähem,” ütles Federer. Oma seni viimase profituuri kohtumise pidas aga Federer mullu Australian Openi poolfinaalis, kus ta kaotas Novak Djokovicile. Federer tunnistas, et kogu puudutud aasta jooksul jälgis ta suurt tennist hoolega. “Algul arvasin, et ei hakka spordivõistlusi vaatama, sest tegelen pigem oma laste ja taastusraviga,” ütles Federer. “Aga ometi hoidsin end kursis tulemustega ja vaatasin ka mänge telerist. See huvi oli mulle endalegi üllatus, sest siis, kui ise tuuril kaasa teen, ma teisi mänge ei jälgi.”

scroll to top