fbpx
Close

Kummaline: venelannade omavaheline mäng aitas Hiina tennisisti poolfinaali

Veronika Kudermetova võit ei aidanud edasi teda ennast ega ka kaasmaalannat. / Foto: AFP/Scanpix

Zhuhai Elite Trophy turniiril lõppesid reedel alagrupimängud, mille järel iga grupi võitjad jätkavad homme poolfinaalis.

C- ehk Roosi grupis kohtusid viimases voorus Venemaalt pärit neutraalsed tennisistid Veronika Kudermetova ja Ljudmilla Samsonova. Kudermetova võit toonuks kaasa “surnud ringi” ja seisust olenemata võitnuks esikoha hiinlanna Lin Zhu, kel oli omavahelistes mängudes seis +1 (võitis kahes setis Kudermetovat ja kaotas kolmes Samsonovale). Loomulikult oleks Samsonova edu tähendanud talle edasipääsu kahe võiduga. Aga võitis Kudermetova 6:4, 3:6, 7:5, kusjuures otsustavas setis oli Samsonova ees 5:3. Samas on see muidugi aus, et polnud kokkuleppemängu.

Siiski on venelannade “neutraalne lipp” poolfinaalis esindatud, sest A- ehk Asalea grupi võitis Darja Kasatkina, kes alistas ka turniiril esimesena asetatud Barbora Krejcikova (Tšehhi). Läti esireket Jelena Ostapenko sai D- ehk Orhidee grupis ühe võidu, aga kaotas täna Qinwen Zhengile (Hiina) 4:6, 6:2, 1:6. B- ehk Kameelia grupi võitis Beatriz Haddad Maia (Brasiilia).

Elite Trophy on turniir, kus mängivad parimad neist, kes ei pääsenud WTA finaalturniirile, mis algab pühapäeval. Krejcikova peab siiski Zhuhaist sõitma otse Cancuni, sest pärast kaasmaalanna Karolina Muchova loobumist, on ta nüüd finaalturniiri esimene varu, kes peab olema nö ootel.

Zhuhais aga edetabeli põhjal tugevamad edasi ei pääsenud, sest Kasatkina oli asetatud kuuendana, Zheng seitsmendana, Haddad Maia kaheksandana ja Zhu 12ndana ehk viimasena. Poolfinaalis kohtuvad hiinlannad omavahel ning teises paaris Kasatkina – Haddad Maia.

Elite Trophy on toimunud Zhuhais alates 2015. aastast, kuid jäi koroonaviiruse tõttu ära kolm hooaega järjest (2020-2022). Aastal 2018 mängis kaasa ka Anett Kontaveit, kes sai alagrupis ühe võidu, aga samuti “surnud ringiga” jäi viimaseks, sest ta võitis Julia Görgest kolmes, aga kaotas Elise Mertensile kahes setis.

scroll to top