fbpx
Close

WTA edetabeliga endiselt segadus: Anett Kontaveit ühes rankingus 20. ja teises 15. kohal

Tavaliselt läheb hooaja lõpus kokku nii aasta jooksev kui ka üldine tennise edetabel, sest turniirid kattuvad täielikult, aga samamoodi ei ole olukord aastal 2021, kus nö “koroonapunktid” teevad olukorra segaseks.

Fakt on see, et Anett Kontaveit püsib täna avaldatud uues WTA edetabelis 20. kohal, kuid on aasta jooksvas edetabelis (nn Porsche Race) 15. kohal ja ainult 60 punkti taga 11. kohal asuvast Elina Svitolinast (Ukraina). Vaadake seda tabelit siit. Kuna see edetabel on sajaprotsendiliselt aluseks WTA finaalturniirile pääsuks, siis näeme, et ka värske Indian Wellsi tšempion Paula Badosa (Hispaania) on hetkel 8. kohaga nimekirja sees.

Praegu on kinnitatud vaid see, et Indian Wellsi 2019. aasta turniiri punktid võetakse maha 8. novembril, ent nö “päris” maailma edetabelis kukuks sellega Anettist tahapoole vaid Angelique Kerber (Saksamaa), kes kaotab 650 punkti. Kuid näib (kinnitada ei saa!), et endiselt on mängijail kirjas ka 2019. aasta WTA finaalturniiri punktid, sest muidu ei saaks olla nii suurt punktivahet (üldedetabelis 4096 ja Porsche Race’is 2501) Svitolinal, kes mängis tolle turniiri finaalis. Samuti ei ole veel maha võetud 2019. aasta oktoobri mitme turniiri punktid.

Tõsi, kui tänavune hooaeg lõpeb, ei ole hooaja edetabel ikkagi sama üldise rankinguga, sest alles jäävad 2020. aasta esimese kahe kuu turniiride punktid, seal on ka Anettil kirjas 430 punkti Australian Openi veerandfinaali eest. Kuigi Tennisnet lubas, et hooaja lõpuks on Kontaveit kindlasti TOP20 seas, ei ole me veel lõplikult süsteemist aru saanud. Loodetavasti kolme nädala pärast on kõik selge ja eks mõjutavad edetabelit veel ka käesoleva ja järgmise nädala WTA turniirid ning tipus ka WTA finaalturniir.

Kaia Kanepi langes WTA edetabelis kümme kohta (praegu 70.), sest maha võeti 60 punkti tema jõudmise eest teise ringi 2020. aasta Roland Garrosis. Esisaja teisel poolel on aga 60 punkti juba üsna suure tähendusega. Kuna Porsche Race’is on Kaia 72., siis erilist vahet tal olla ei tohiks ja enam-vähem sinna kanti jääb edetabelikoht ka 2022. aasta alguseks. Ehk siis Kaia pääs Australian Openi põhitabelisse on kindel.

scroll to top