fbpx
Close

EELVAADE | Värske olümpiavõitja, kes tänavu jäi oma paarilise varju

– Katerina Siniakova (vasakul) ja Barbora Krejcikova Tokyo olümpiamängudel. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontvaeit kohtub eeloleva öö hakul Clevelandi turniiri veerandfinaalis maailma 53. reketi Katerina Siniakovaga (Tšehhi), kellega ta viimati mängis kolm aastat tagasi.

Kõigepealt sellest, et nagu paljudest teistestki, on Tennisnet ka Siniakovast juba karjääri põgusa ülevaate kirja pannud. Kui tšehhitar kohtus 2020. aasta US Openi avaringis Kaia Kanepiga (eestlanna võitis), siis tollane eelvaade oli üsna põhjalik – Siniakova olulisemad tähised noorteklassist alates on seal kirjas.

Mida aga kirjas pole, et kui tänavuse hooajani oli Siniakova maailma ühe edukaima paari tugevam pool üksikmängus, siis 2021. aastal läks Barbora Krejcikova temast lausa kiirrongiga mööda ja asub nüüd maailma edetabelis 9. kohal. Siniakova pole aga TOP30 sekka kordagi jõudnud ja peamiselt liigub edetabelis TOP50 piiril, kord natuke üleval ja siis taas allpool. Kui Krejcikova aasta oli tõeliselt suur, siis vähemalt ühe saavutuseni jõudsid nad Siniakovaga koos – 1. augustil krooniti Tšehhi paar Tokyos olümpiavõitjaks. Selles mõttes saab Siniakova mängida Anetti vastu kerge südamega – värske olümpiavõit püsib kindlasti meeles. Aga üksikmängus see kaasa vast ei aita…

Kui loete lingitud eelvaadet, siis saate teada, et noorteklassis oli Kontaveidi ja Siniakova kohtumiste seis 1:1, mistõttu praegu ametliku 2:1 edu asemel juhib Anett tegelikult omavahelistes mängudes 3:2. Kuid viimati kohtusid nad üsna ammu – 2018. aastal kaks korda kuuajase vahega. US Openi avaringis jäi peale Siniakova, kuid septembris Wuhani turniiri veerandfinaalis sai Kontaveit revanši, Veel oli Anett Siniakova alistanud 2016. aastal.

Huvitav on see, et kui Kontaveit ja Siniakova viimati Wuhanis kohtusid, oli Eesti esireket maailma edetabelis 27. ja vastane 47. kohal, seega on täna jõudude vahekord sisuliselt sama – vastavalt 30. ja 53. ranking. Kui aga rääkida edetabelis liikumise tendentsist, siis Anett on viimastel kuudel pisut langenud, aga Siniakova tõusnud. Tšehhitar oli juuni keskel alles 76. kohal, aga jõudis siis Bad Homburgi muruväljakutel finaali ja kerkis tosina koha võrra. Kaks nädalat tagasi Torontos alistas Siniakova teises ringis maailma esikümne mängija Garbine Muguruza ja kui võtta kokku tšehhitari tulemused alates maikuisest Parma turniirist, on need väga head – 15 võitu ja 6 kaotust. Hooaja algul mängis Siniakova märksa halvemini. Parmas võitis Siniakova ka tollase maailma 8. reketi Serena Williamsi. Pole kahtlustki, et Siniakova vorm on hetkel parem, kui aasta tagasi US Openil Kaia Kanepiga kohtudes,

Siniakova tõsuvat vormi on arvestanud ka kihlveokontorid. Kui kolmapäevases mängus Caroline Garcia vastu oli Anetti võidukoefitsient 1,43, siis Siniakova vastu annab ennustusportaal Paf Eesti esireketi koefitsiendiks 1,60 ja Siniakovale 2,35. See on protsentuaalselt väga lähedane 60-40 võidušanssidele.

Mängu algusajaks on esialgu pakutud kell 1.00 ööl vastu reedet. Kuna enne Kontaveidi ja Siniakova kohtumist toimub neli mängu, millest esimene algab kell 17, siis on täpset aega võimatu ennustada, Kuid klauslist võib aru saada, et enne kella 1 (kohalik aeg kell 18) see mäng ei alga, hiljem võib aga küll alata.

scroll to top