fbpx
Close

EELVAADE | Kaia vs Maia: sama vastane, erinev väljakukate

Beatriz Haddad Maia. / Foto: Zumapress/Scanpix

Vähem kui kuu aja jooksul teist korda kohtub Kaia Kanepi brasiillanna Beatriz Haddad Maiaga (15. asetus). Seekord Eastbourne’i turniiri 2. ringis on aga kõik teisiti: liivaväljaku asemel mängitakse nüüd murul ja Haddad Maia on vahepeal Kaiast edetabelis möödunud.

25. mail kohtusid Kanepi ja Haddad Maia Prantsusmaa lahtiste teises ringis. Tol hetkel oli Kaia maailma 46. ja Haddad Maia 48. reket, praegu on mõlemad kõrgemal. Selle kohtumise võitis Kaia 6:4, 6:4 ja Tennisnet kirjutas tookord, et eestlanna mängis täpselt nii hästi, kui mängu võitmiseks vaja. Eelvaadet mängule saate lugeda siit, selle loo sees on omakorda link 2021. aasta oktoobri artiklile, kui Haddad Maia kohtus Anett Kontaveidiga.

Tundub, et nelja nädalaga ei saa suurt midagi muutuda, seega ei ole justkui praeguses eelvaates uut kirjutada, aga tegelikult on muutunud palju. Muruväljakute hooaja kahe nädalaga on Haddad Maia tõusnud sellisele edetabelikohale, et saab Wimbledoni turniiriks asetuse, kuigi sama au pälvib ka Kaia, aga mõnevõrra napimalt (peaks olema 31. asetus, kui eest keegi ei loobu). Haddad Maia on aga kerkinud maailma 29. reketiks (loomulikult ka tema karjääri kõrgeim koht) ja saab Wimbledonis asetuse isegi 24 parema sekka, mis on pisut soodsam kui Kaial, kes peaks nüüd kõikide mängude loogilise tulemuse korral kohtuma 3. ringis kellegagi esikaheksast, aga Haddad Maia kohtuks 9.-16. koha tennisistiga.

Haddad Maia võiduseeria on kestnud kümme mängu, selle moodustavad Nottingami ja Birminghami turniirid. Kahe võiduka turniiri käigus on Haddad Maia tuntumatest mängijatest alistanud Maria Sakkari Nottinghami veerandfinaalis ja Simona Halepi Birminghami poolfinaalis. Märkimist väärib ka võit Petra Kvitova üle, kuid tšehhitar, Wimbledoni kahekordne tšempion, on viimasel ajal sellises alavormis, et isegi murul ei suuda häid tulemusi saavutada.

Eastbourne’is homme kell 13 algavas mängus, mis on 4. väljaku esimene kohtumine, peaks Haddad Maia olema Kaiast väsinum. Õhus oli isegi võimalus, et ta Eastbourne’is ei mängi, sest miks on vaja kulutada end enne Wimbledoni kolmel turniriil järjest, kui tõestus heast vormist on niigi olemas. Kuid võib-olla talitab Haddad Maia vanasõna järgi: tao rauda nii kaua, kui see on tuline. Tuleb kasutada muruväljakuid ja vormi, et veel rohkem edetabelis tõusta.

Kihlveokontorid arvavad, et Haddad Maia on favoriit. Näiteks ennustusportaal Paf annab brasiillanna võidukoefitsiendiks 1,48 ja Kanepile 2,65, mis tähendab Haddad Maiale umbes 65-protsendilist võiduvõimalust. Tennisneti arvates on Kaia koefitsient siiski panustamiseks päris hea, sest ega me ei tea, kui tõsiselt Haddad Maia seda mängu võtab. Võib-olla ikkagi valmistub Wimbledoniks ning ei tahagi väga pingutada, kuid samas olnuks turniirist loobuda juba hilja. Teiseks peaks ka Kaial olema relvi heas vormis Haddad Maia vastu – mis siis, et mõned tugevamadki vastased kahel viimasel turniiril pole brasiillannat võitnud.

scroll to top