fbpx
Close

Iga Swiatek astus suure sammu tiitli kaitsmise suunas

Iga Swiatek tahab publikult aplausi kuulata. / Foto: AFP/Scanpix

Maailma esireketil Iga Swiatekil (Poola) on jäänud vaid võita finaal, et saavutada järjest teine ja kokku kolmas tiitel Prantsusmaa lahtistelt meistrivõistlustelt.

Viimane samm on tavaliselt kõige raskem, aga seekord kohtub Swiatek finaalis üllataja Karolina Muchovaga (Tšehhi). Arvestades, kuidas Muchova täna võitis Arina Sabalenkat (2), võiks ta Swiatekile vastu saada küll. Aga võita on Swiatekit raskem kui Sabalenkat, sest poolatarilt ei ole oodata sellist vaimset kokkuvarisemist nagu valgevenelannalt täna.

Swiateki võit poolfinaalis Beatriz Haddad Maia (Brasiilia, 14) üle kirjutati numbritega 6:2, 7:6. Esimesest setist pole vast palju kirjutada, aga see algas ometi pisut üllatuslikult Swiateki servigeimi kaotusega. Kuid poolatar oli edaspidi väga kindel.

Ent teine sett oli lausa eepiline (ei tea, kas eesti keeles ongi inglise keele väljendile epic battle vastet – toim). Tund ja 25 minutit kestnud setis oli Haddad Maia isegi ründavam pool. Pärast seda, kui Swiatek sai murde tagasi seisuks 3:3, oli brasiillannal veel neli murdepalli, mis jäid kasutamata, aga ikkagi jätkusid pallivahetused, kus Swiatek suurivaevu pidas vastu Haddad Maia survele. Tundus, et brasiillanna saab hea mängu eest tasu vähemalt ühe võidetud seti näol, aga tie-breakis eduseisul 5:3 lõi ta lihtsa volle võrku ja siis võttis Swiatek asja uuesti kätte – viimastel punktidel oli juba tema teravam ja võitis tie-break’i 9:7.

Swiatek jäi lõpuks siiski äralöökidega peale 25:18, aga lihtvigu tegi napilt rohkem (26 vs 25). Natuke võis maailma esireketi mängu mõjutada fakt, et ta sai esimest servi sisse palju vähem kui vastane (61% vs 75%). Haddad Maia võib turniiriga rahule jääda, aga setivõit oli tõesti lähedal. Lohutuseks brasiillannale tõuseb ta maailma edetabelis esmakordselt esikümnesse (täpselt 10. koht). Swiatek on aga pärast Sabalenka kaotust ja enda võitu kindlustanud püsimise maailma esireketina. Muidugi läheb põnevaks Wimbledonis, sest punktide osas alustavad seal kõik nullist – kellelgi pole 2022. aastast punkte kirjas.

Finaali kohta veel nii palju, et Muchova on võitnud Swiatekit nende ainsas omavahelises mängus, ent see sai teoks 2019. aasta Praha turniiril, kui Swiatek oli alles 17-aastane ja maailma edetabelis 95, kohal.

scroll to top