Poiste GP14 võitis Edwin Averjanov

– Tennis / Foto: Pixabay

Käesoleval nädalal  peeti Tondirabas poiste Eesti noorte GP14 poistele. Ettearvatult võitis turniiri Edwin Averjanov (USTA), küll aga ei võinud ette arvata, et finaalmatšis tuleb tal paremuse maksma panemiseks kõvasti kurja vaeva näha, sest Karl Oskar Laan (Altius) andis Averjanovile finaaliväärilise lahingu.

Kuna Eesti U14 edetabeli esitosinast oli kohal vaid kolm mängijat, siis kulges Averjanovi (U14 – 2.) tee finaali justkui kerge jalutuskäik. Poolfinaalis sai ta kergelt 6:2, 6:0 jagu Eesti U12 esinumbrist Andreas Kuumast (Tallink City, U14-14.) ning finaalis kohtus Karl Oskar Laanega ( U14 – 15.). Laan oli poolfinaalis välja lülitanud Konrad Pungeri  (MK Tenniseklubi,  U14 – 8.) 6:2, 6:3. Nagu öeldud, oli turniirivõitjat otsustanud kohtumine finaali vääriline ning Averjanov jäi tasavägiselt kulgenud pingelise kohtumise järel peale 6:4, 6:4.

Lohutusturniiri parim oli Robin Rait Rikberg (MK Tenniseklubi).

II tugevusgrupis kohtusid finaalis Robin Luik (Saaremaa) ja Rasmus Kund (Tähtvere). Pärast ühepoolset avasetti läks andmiseks, kuid võidu noppis kahes setis siiski Kund 6:1, 7:6 (2).

Poolfinaali jõudsid veel Kaspar Kamdron (Tallink City) ja Sverre Haas (Pärnu Kalevi TK).

II tugevusgrupi lohutuses jäi alistamatuks Mark Gregor Tõniste  (FVTA).

Paarismänguturniiril leidsid hea koostöö Aaron Kelle (Tallink City)/Konrad Punger, kes nelja parema paari seas alistasid Jan-Elmar Sarapiku (Pärnu Kalev)/Hans Thomas Teivi (FVTA) 6:1, 6:3 ning finaalkohtumises Karm Helde (FVTA)/Egert Trave (Haapsalu) 6:0, 6:3.

Viimased väljusid poolfinaalis võitjana tulisest kohtumisest Kund/Rikbergiga 6:7 (4), 6:3, 10:5.

Esmaspäeval algab Tondirabas U14 Tennis Europe`i 3. kategooria turniir 23. Tallinn Open.