Kaia Kanepi ei suutnud katkestada supervormis Beatriz Haddad Maia võiduseeriat

Kaia Kanepi Eastbourne’i turniriil. / Foto: PA Wire/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Eastbourne’i turniiri 2. ringis 4:6, 6:3, 3:6 Brasiilia esireketile Beatriz Haddad Maiale (15. asetus), kes on võitnud muruväljakutel nüüd 11 mängu järjest.

Kõik setid otsustati ühe murdega, ehkki eriti Kaial oli võimalusi ka murret tagasi võita. Paraku see ei õnnestunud, sest Kaia realiseeris 12st murdepallist ainult ühe. Muruväljakul ongi murdepallide realiseerimise protsent madalam, sest servijal on seal suuremad šansid punkti võita. Kuid siiski jättis Kaia mõnel juhul ka ise hea võimaluse kasutamata.

Pisut võis eeldada, et Haddad Maial on pärast kahe turniiri võitmist pingelangus – pärast finaali on alati vaimselt keeruline järgmisel turniriil esimest mängu (brasiillanna alustas 2. ringist) mängida. Aga tundub, et ta on panustanud sellele, et murult võimalikult palju WTA punkte ära tuua, seda eriti põhjusel, et Wimbledonis tänavu punkte ei jagata. “Muruväljak sobib tema mängule kõige paremini ja sellepärast tal oligi motivatsiooni pingutada,” ütles treener Harri Neppi, kes varem oli arvanud, et võib-olla Haddad Maia Eastbourne’is üldse välja ei tulegi.

Kohtumine algas Kaiale halvasti, sest ta kaotas 30:0 eduseisult oma pallingu kohe esimeses geimis. Ainult neljandas geimis oli eestlannal kaks murdepalli, et kaotatu tasa teha, teistes servigeimides oli brasiillanna kindel. Teises setis hakkas Kaia paremini tõrjuma ja mängis ka tagajoonelt vastase järk-järgult üle. Tõsi, muruväljakul sõltub tulemus rohkem servist ja tõrjest, aga vähemalt teises geimis, kus Kaia murdis, sai ta väga hästi hakkama. Erinevalt Kaiast ei olnud Haddad Maial võimalust tagasi murda, sest tal ei olnudki teises setis murdepalli.

Kolmas sett oli põnev, aga tasapisi hakkas Haddad Maia initsiatiivi haarama. Kaia päästis 15:40 seisul neljandas geimis, aga kuuendas geimis seisul 2:3 ei kasutanud ise kaht geimpalli ja vastane murdis väga ilusa passeerlöögiga. Nüüd aga võitlus alles algas – Haddad Maia kaks järgmist servigeimi mängis Kaia väga visalt. Brasiillanna juhtis juiba 5:3, 40:15, aga Kaia päästis kaks matšpalli ja siis sai murdepalle lausa neli tükki. Haddad Maial ei õnnestunud esimene serv ja just selles geimis olid ehk Kaial parimad võimalused murdmiseks, aga midagi pole teha – tervikuna mängis brasiillanna neil punktidel kindlamalt.

Kaia võitis ässad 9:7 ja tegi ühe topeltvea rohkem (6:5). Esimese servi õnnestumisprotsent oli mängijail üsna võrdne (Kanepi 57 ja Haddad Maia 59%) ja esimeselt servilt võitis Kaia rohkem punkte (73% vs 63%), aga ta kaotas teise servi punktid 55 vs 67%. Ilmselt oligi murdepallide realisseerimata jätmise põhjus selles, et Kaia ei tõrjunud piisavalt hästi vastase teist pallingut.

Enne Wimbledoni kaotas Kaia murul kolmest mängust kaks, aga ta ei lähe slämmiturniiril kokku nii tugevate vastastega nagu Karolina Pliškova või Haddad Maia, sest saab ise asetuse. Teine asetatud mängija võib eestlannale vastu tulla alles 3. ringis.