fbpx
Close

EELVAADE | Brasiilia esireket, kes eile tõusis karjääri parimale kohale

Beatriz Haddad Maia mullu Indian Wellsis. / Foto: Zumapress/Scanpix

25-aastane brasiillanna Beatriz Haddad Maia kuulub maailma TOP50 sekka teist nädalat. Kuna eile avaldatud uues edetabelis ta tõusis veel koha võrra 48ndaks, on ta hetkel karjääri parimal positsioonil.

Haddad Maia üsna kirjust sportlaskarjäärist, mille hulka kuulub ka 10-kuuline dopingukeeld, kirjutasime eelvaates eelmise aasta oktoobris, kui brasiillanna läks Indian Wellsi turniiri 4. ringis kokku Anett Kontaveidiga.

Homme kohtub aga Haddad Maiaga Prantsusmaa lahtiste 2. ringis Kaia Kanepi, kes ei ole varem endast 11 aastat noorema brasiillannaga mänginud. Kuna eelmise eelvaate ajal oli Haddad Maia WTA 115. reket ja nüüd 48., siis vaatame, mille arvel on ta sellise tõusu teinud.

Esiteks, juba seesama Indian Wellsi 4. ringi jõudmine (Haddad Maia kaotas Kontaveidile 0:6, 2:6) kergitas brasiillanna esisajasse, 94. kohale. Oktoobri lõpus-novembris võistles Haddad Maia aktiivselt, ta mängis kolm ITF-i (2 x 80 000 ja 60 000) ning kaks WTA 125K turniiri. Ta ei jõudnud ühelgi turniiril poolfinaalist kaugemale, aga sellest piisas, et lõpetada aasta 83. edetabelikohal.

Tänavu jõudis Haddad Maia Australian Openil 2. ringi ja märtsi algul Monterrey WTA 250 turniiri poolfinaali. Koht paranes juba 61-ni. Seejärel aitas edenemisele kaasa Miamis 3. ringi jõudmine, aga lõpuks mai algul Saint Malo 125K turniiri võit ja Pariisis Trophee Lagardere’il finaali jõudmine. Juba seal võinuks Haddad Maia kohtuda Kanepiga, aga eestlanna kaotas poolfinaalis Claire Liule, kes finaalis võitis ka brasiillannat. Aga TOP50 oli sellega saavutatud.

Roland Garrosis alistas Haddad Maia avaringis hispaanlanna Cristina Bucsa, kuid kolmes setis võit maailma 125. reketi üle ei ole siiski mingi näitaja. Kõige kõvem võit, mille Haddad Maia on 2022. aastal saanud, on kahtlemata Maria Sakkari alistamine Miami turniiri 2. ringis.

Kuid Kaia tulemused on 2022. aastal ikkagi paremad ja seetõttu ei arvesta kihlveokontorid, et eestlanna on vastasest edetabelis ees vaid kahe koha võrra. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,55 ja Haddad Maiale 2,45, mis enam-vähem vastab suhtele 61-39. Raske on hinnata, aga tundub, et Kaia peaks olema natuke kindlam favoriit, arvestades eriti seda, et ta on enamasti slämmiturniiridel parimas vormis.

Kanepi ja Haddad Maia kohtumine on seekord paigutatud ühele tagumistest väljakutest, nimelt 13ndale. Kell 12 hakkavad seal mängima Hugo Dellien (Boliivia) ja Karen Hatšanov. Ka eelmisel korral mängis Dellien enne Kaiat ja kohtus siis Dominic Thiemiga, keda ta üllatuslikult kiirelt võitis. Kuna Tennisnet ennustas, et kiirelt võidab Thiem, suutsime kohtumise algusaega üsna täpselt pihta panna. Sarnaselt ennustades peaks Kaia mäng algama kell 14.30. Pigem oleks tõenäoline, et veidi hiljem. Kaks päeva on Pariisis pisut sadanud, aga homse ilmaennustuse põhjal vihmaohtu pole.

scroll to top