fbpx
Close

Belinda Bencic ja Barbora Krejcikova jõudsid Tallinnas poolfinaali

Barbora Krejcikova Tallinn Openil. / Foto: Karl Toomsoo

WTA 250 turniiri Tallinn Open tabeli alumise poole poolfinalistid on Belinda Bencic (Šveits, 2) ja Barbora Krejcikova (Tšehhi, 7).

Sarnast on neil mängijail sellega, et mõlema parim hooaeg oli 2021. Bencicil küll mitte edetabelikoha poolest, aga ta tuli olümpiavõitjaks. Tokyos sai kuldmedali ka Krejcikova, kuid seda paarismängus. Tema tippsaavutus oli ikkagi Roland Garrosi slämmiturniiri võit, mis tõstis ta aasta lõpuks maailma edetabelis kolmandaks ja tänavu aasta algul korraks ka teiseks. Lisaks võitis Krejcikova Pariisis paarismängu.

Bencic võitis tänases veerandfinaalis üllatavalt kergelt Donna Vekici (Horvaatia) 6:4, 6:1. Edetabli järgi (kohad 14. ja 85.) poleks selline võit üllatus, aga Vekic mängis Tallinnas väga hästi. Tõsi, tema esimene vastane Maileen Nuudi ei ole ikkagi WTA tasemel mängija ja teine vastane Shuai Zhang (Hiina, 7) tegutses Vekici vastu loiult. Kui Zhangil puudub võitlusvaim, mis on tema üks suuremaid trumpe, ei jää tema TOP30 tasemest midagi alles. Kuna serv ei olnud kummalgi mängijal seekord hea, oli kohtumine murreterohke – Bencic võitis tõrjegeimi 6 ja Vekic 3 korda. Võitja lõi 5 ässa, aga tegi ka 7 topeltviga, lõi esimest servi sisse 58% ja võitis esimeselt pallingult 62% punktidest, ent kaotaja näitajad olid kehvemad, välja arvatud topeltvead.

Krejcikova 6:3, 6:4 võit Beatriz Haddad Maia (Brasiilia, 3) üle ei olnud ootamatu. Haddad Maia on küll ainult tänavuse hooaja põhjal Krejcikovast parem, brasiillannal on kirjas kaks WTA turniiri võitu muruväljakutelt ja Toronto turniiri finaalipääs, kuid Tallinna son tšehhitar mänginud kindlalt. Vastupidiselt päeva esimesele mängule oli siin murdeid vähe ja Krejcikova kaotas ainult ühe oma servigeimi. Ta vüitis oma servil 44st punktist 34 ehk 77%.

Tallinn Openi võistluspäeva peamine põnevus on aga veel ees, kui kell 18 tulevad väljakule Anett Kontaveit (1) ja maailma 138. reket Ysaline Bonaventure (Belgia) ning pärast selle mängu lõppu Kaia Kanepi ja Karolina Muchova (Tšehhi), kes on hetkel küll maailma 224. reket, aga selline koht tema taset ei peegelda.

scroll to top