fbpx
Close

Iga Swiatek jõuab tiitli kaitsmisele üha lähemale

Iga Swiatek tahab publikult aplausi kuulata. / Foto: AFP/Scanpix

Maailma esireket Iga Swiatek (Poola) on nüüd Prantsusmaa lahtistel võitnud 12 mängu järjest ja alates 2020. aastast 24st kohtumisest 23, kui ta täna alistas veerandfinaalis Cori Gauffi (USA, 6) 6:4, 6:2.

Swiatek ja Gauff kohtusid Pariisis ka mullu, aga alles finaalis. Swiatek jäi tookord peale 6:1, 6:3 ja sellega võrreldes oli tänane mäng märksa tasavägisem. Tuuline ilm mõjutas pisut Swiateki tagajoonemängu ja Cauff lõi taktikaliselt õigesti talle eeskäe alla krutitud kõrgeid palle, mida tuulega on raske täpselt tagasi lüüa.

Esimeses setis sai Gauff murde tagasi, aga kui saabusid otsustavad hetked, oli Swiatek kindlam. Alates seisust 4:4, 15:30 võitis poolatar seitse punkti järjest ja sellega ka seti. Teise seti võtmemoment oli kolmandas geimis, kus Gauff sai 1:1 seisul vastase servil ette 40:15. Kuid ta lõi siis üsna lihtsa palli auti ja eksis just siis, kui oli viimane võimalus tuua mängu murrang. Pärast seda oli Swiatek enesekindel ja Gauffi taktikaga juba piisavalt harjunud.

Swiatek jäi lõpuks ikkagi äralöökide/lihtvgadega plussi 19-15 (esimeses setis veel tasakaalus 12-12), aga Gauffil olid vastavad numbrid 13-23. Muidugi näitab ka poolatari lihtvigade arv teises setis (3), kui kindlalt ta ennast lõpus tundis. Gauffil aga paraku ei ole nii teravat eeskätt, et vastata Swiateki veatule mängule.

Mõneti üllatuslikult kohtub Swiatek poolfinaalis Beatriz Haddad Maiaga (Brasiilia, 14), kes alistas Ons Jabeuri (Tuneesia, 6) 3:6, 7:6, 6:1. Nagu tulemuski näitab, sai kaalukeeleks teise seti lõpp. Jabeuri parim võimalus mäng lõpetada tekkis teise seti seisul 5:5, kui ta oli vastase servil ees 40:15. Kuid Haddad Maia mängis seti lõppu palju külmaverelisemalt kui Jabeur. Tie-break’i võitis ta 7:5, aga oli ees 6:3, mis tähendas, et kui tõrjepunkte kätte ei saa, jääb võimalus oma servil. Ja selle brasiillanna ära kasutaski. Otsustavas setis mängiti alates seisult 3:1 veel kaks pikka geimi, aga vaimse ülekaalu saanud Haddad Maia võitis need mõlemad.

“Oleme tiimiga töötanud terve hooaja selle hetke nimel,” ütles Haddad Maia väljaku intervjuus. “Teise seti keskel näitas treener mulle tribüünilt kella. Sain aru, et pean olema rahulik ja valmis pikemaks mänguks, sest vastas oli üks maailma paremaid mängijaid.” Kõigi kaasmängijate vastu sõbralik Jabeur kiitis Haddad Maiat kui tennisisti ja toredat inimest. “Tema jaoks tähendab see edu väga palju. Temaga ei ole kerge mängida, tuleb olla kannatlik.”

Haddad Maia murdis sellega ka oma slämmiturniiride needuse. Õigemini oli ta teinud seda juba varem, sest seni polnud ta ühelgi suure slämmi turniiril teisest ringist kaugemale saanud. Seega juba 3. ringi jõudmisega lõi Haddad Maia oma parima tulemuse üle, aga nüüd on ta poolfinaalis. Brasiillannadest on profiajastul slämmiturniiri poolfinaali jõudnud ainult Maria Bueno 1968, aasta US Openil, Prantsusmaa lahtistel oli Bueno neli korda pääsenud poolfinaali, aga enne seda, kui profid hakkasid slämmiturniiridel kaasa lööma. Brasiilia meestel on Pariisist muidugi palju paremad tulemused, sest on ju Gustavo Kuerten Roland Garrosi kolmekordne tšempion.

Tänastel võitjatel ei ole puhkepäeva, sest mõlemad naiste poolfinaalid peetakse homme. Kui Swiatekilt väljaku intervjuus küsiti, kas tema jaoks on sellel ka vahet, kui puhkepäeva pole, vastas poolatar: “Mitte eriti, ettevalmistus jääb ikka samaks. Pealegi ei ole ju WTA turniiridel reeglina niikuinii puhkepäeva.”

scroll to top