fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi ihkab revanši

Kaia Kanepi Washingtoni turniiri finaalis Ljudmilla Samsonova vastu. / Foto: EPA/Scanpix

Kahe ja poole kuulise vahe järel mängib Kaia Kanepi uuesti venelanna Ljudmilla Samsonovaga, seekord Guadalajara WTA 1000 turniiri avaringis.

Eelmine mäng toimus märksa olulisemas turniiristaadiumis – Washingtoni turniiri finaalis augusti esimesel nädalal. Kirjutasime selle mängu eelvaates samuti revanšist, aga siis juba aasta varem saadud kaotuse eest. Esimene eelvaade 2021. aasta suvel keskendub aga eelkõige sellele, kuidas Samsonovast sai TOP100 mängija ja mida ta saavutas noorteklassis.

Pole kahtlustki, et aastal 2022 sai Samsonovast kindel TOP50 mängija, ehkki suvel langes ta sealt lühikeseks ajaks välja. Just Washingtoni turniiri võiduga, kus ta finaalis alistas Kanepi 4:6, 6:3, 6:3, kerkis ta 60. kohalt 42ks ja nüüdseks on sealt veel täpselt kahekümne koha võrra kõrgemale tõusnud.

Seepärast ongi praeguse eelvaate ülesanne vaadata vaid seda, mille arvel on Samsonova tõus augustist oktoobrini teoks saanud. Kõigepeakt oli 13-mänguline võiduseeria, mis lisaks Washingtoni esikohale hõlmas ka Clevelandi WTA 250 turniiri tiitlit ja kolme võitu US Openil, kuni Samsonova jäi 1/8 finaalis alla Ajla Tomljanovicile – turniiri kangelannale, kes lülitas välja karjääri lõpetanud Serena Williamsi.

Pärast US Openit võitis aga Samsonova lühikese aja jooksul kolmanda turniiri Tokyos ja seejärel kaotas eelmisel nädalal San Diego turniiri avaringis Bianca Andreescule. Nii on Samsonova alates augusti algusest võitnud 20st mängust 18! Tõsi küll, ega Samsonova võidetute hulgas ei ole väga tugevaid mängijaid. Ta on küll alistanud kolm TOP15 tennisisti, aga kes need olid? Emma Raducanu, Garbine Muguruza ja Leylah Fernandez, kellest ükski pole tänavu head tennist näidanud ja püsisid edetabelis kõrgel vaid mulluste tulemuste arvelt. Vaid Tokyos oli Samsonova võit Jelena Rõbakina üle pisut kaalukam.

Ja veel, Kanepi on üks vähestest, kes Samsonova võiduseeria ajal temalt seti võitis. Seega ei saa eitada, et venelanna paljudest viimase aja vastastest oli Kaia ikkagi üks ohtlikumaid. Muide, Clevelandi ja Tokyo turniiril ei kaotanud Samsonova settigi.

Kihlveokontorid loevad siiski Samsonovat üsna selgeks soosikuks. Ennustusportaal Paf annab venelanna võidukoefitsiendiks 1,40 ja Kaiale 2,95, mis tähendab ligi 70-protsendilisi võiduvõimalusi Samsonovale. Võimalik muidugi, et Kaia lootusi on kihlveokontorite silmis vähendanud tema üllatuskaotus San Diego turniiri kvalifikatsioonis Lauren Davisele.

Tänane kohtumine toimub Eestis mõistlikul ajal, ehkki oleme Guadalajarast kaheksa tundi ees. Ent mäng algab Cancha 1 nimelisel väljakul (suuruselt kolmas) kell 11 kohaliku aja järgi, mis on Eestis seega kell 19. Kuna tegemist on väljaku esimese mänguga, ei sõltu algus ka eelmiste kohtumiste pikkusest. Ainult vihm võiks mängu algust muuta ning ilmateate põhjal on väike võimalus selleks siiski olemas, aga pigem sajab Guadalajaras pärastlõunal.

Praeguste andmete kohaselt peaks Telia telekanal Inspira kohtumist näitama, kuid see info ei ole veel kinnitatud. Lingilt saate näha, kas tennis on kavasse pandud, esialgu seda veel kirjas pole. Tasuks veel lisada, et turniiri kannab üle ka Setanta telekanal, kuid pole kindel, kas seal täna Kaia Kanepi kohtumist näidatakse.

scroll to top