fbpx
Close

Iga Swiatek võitis hooaja kaheksanda turniiri

Iga Swiatek. / Foto: AP/Scanpix

Poolatar Iga Swiatek on 2022. aastal konkurentidest nii kõvasti üle, et isegi tulemus WTA finaalturniiril ei muudaks midagi – hooaja lõpetab ta kindlasti esireketina ja peaks sellel kohal püsima vähemalt järgmise aasta kevadeni, aga muidugi võib ta esikohal püsida ka mitu aastat.

Möödunud ööl võitis Swiatek San Diego WTA 500 turniiri finaalis Donna Vekici (Horvaatia) 6:3, 3:6, 6:0. Täna algaval Guadalajara WTA 1000 turniiril Swiatek ei mängi. Ta on kurtnud, et WTA finaalturniirile järgneb kohe Billie Jean King Cupi finaalturniir ja ilmselt oli tal ainus võimalus teha paus Guadalajaras, sest teised turniirid on olulisemad.

Kaks sett olid finaalis tasavägised ja kummagi saatuse otsustas vaid üks servimurre. Ent otsustavas setis vajus Vekic ära ja Swiatek loovutas talle kuue geimi jooksul vaid viis punkti. Eriti edukas on Swiatek tänavu olnud USA-s peetud turniiridel, milliseid ta on võitnud viiest neli ja mängudest 25st 24. Poolatar võitis Indian Wellsi, Miami, US Openi ja San Diego turniiri ning sai ainsa kaotuse Cincinnatis 3. ringis. Swiateki aasta võidud/kaotused on nüüd 64-8 ja ta on teeninud kümne kuuga 9,4 miljonit dollarit.

Vekic omakorda tõusis ühe nädalaga 30 kohta (77. kohalt 47ndaks) ja mängis oma esimeses finaalis pärast rohkem kui kolme aastat (viimati 2019 suvel Nottinghamis). WTA 500 turniiri finaali jõudis ta alles teist korda karjääri jooksul (varem 2019 Peterburi). Vekic pidas Guadalajaras enne finaali ka pool setti poolfinaalis, kus ta pärast laupäevast vihmapausi alistas otsustava seti 2:4 kaotusseisult Danielle Collinsi (USA) 6:4, 4:6, 7:6. Võimalik siiski, et enne finaali mängitud seitse pingelist geimi väsitasid Vekicit sedavõrd, et finaali otsustavaks setiks tal jõudu enam ei jätkunud.

Kuna Guadalajara turniiril saab võitjs 900 ja finalist 585 WTA punkti, ei ole edasipääsejad WTA finaalturniirile veel sugugi selged. Kindel on vaid Swiateki, Ons Jabeuri (Tuneesia) ja Jessica Pegula (USA) pääs kaheksa parema hulka.

Anett Kontaveit on praegu hooaja edetabelis 15. kohal ja viimase 12 kuu edetabelis endiselt kolmas. Kuid kolmandat kohta ei saa ta kuidagi hoida ja suure tõenäosusega ei jää Eesti esireket 2022. aasta lõpuks püsima ka 15. kohale, ehkki see võimalus on olemas. Kaia Kanepi kerkis edetabelis 29. kohale, aga hooaja edetabelis hoiab 32. kohta. Kuhugi sinna kanti ta aasta lõpuks ka edetabelis jääb. Endiselt on päris suur võimalus, et ka Kanepi saab Australian Openiks asetuse.

scroll to top