fbpx
Close

Anett Kontaveit ei jätnud noorele ameeriklannale mingit lootust

Anett Kontaveit Foro Italico suuruselt teisel väljakul. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit sai kauaoodatud võidu, kui alistas Rooma WTA 1000 turniiri esimeses ringis Alycia Parksi (USA, 49.) 6:1, 6:1.

Anett tegi mõlemas setis nö “kinnise muna”, sest ta kaotas ainult esimese geimi – avasetis oma ja teises setis vastase servil. Parks jättis kohe algul väga atleetliku mulje ja 185 cm pikkuse juures lõi ta servi väga kõvasti – esimest ligi 200 km/h ja teist üle 170 km/h, mis on parimal juhul Anetti esimese servi kiirus. Aga tulu ameeriklanna neist pommlöökidest ei saanud, sest ta sai esimest servi sisse ainult 40% ja tegi 11 topeltviga. Pealegi tõrjus Anett üsna õnnestunult ka esimest servi, kui see Parksil harval juhul (mängus kokku 17 korda) sisse läks. Ameeriklanna võitis esimese pallingu punkte 17st 9 (53%). Anett ise sai esimest servi sisse 62% ja võitis sellelt 75% punktidest.

Kuigi Anett alustas oma pallingu kaotamisega, oli kiiresti aru saada, et kui mingil määral pallivahetused tekivad, on eestlanna ülekaalus. Parks lihtsalt eksis liiga palju. Mängu lõpuks äralöögid 9:5 Parksi kasuks, aga Anettil ei olnud ka vajadust rohkem ära lüüa, sest ta sai punkte teistsuguse taktikaga ja lisaks vastase jämedatest vigadest. Lihtvigu tegi Kontaveit 11 ja Parks 32.

Anett kohtub teises ringis Ljudmilla Samsonovaga (16), kes tänu asetusele oli avaringis vaba. Nad ei ole omavahel kohtunud, kuid mullu augustis mängis Samsonova Washingtoni turniiri finaalis Kaia Kanepiga. Tõenäoliselt peetakse see mäng neljapäeval, sest homme on veel palju mängida esimese ringi kohtumisi. Kirjutame sellest ka eelvaate, aga praegu ütleme, et Samsonova parim aasta oli siiski 2022, kui ta võitis kolm WTA turniiri. Viimasel kolme kuuga on ta edetabelis neli kohta langenud.

scroll to top