Anett Kontaveit jättis geimilõpud võitmata ja langes Roomas välja

Anett Kontaveit Rooma turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit kaotas Rooma WTA 1000 turniiri teises ringis Ljudmilla Samsonovale (16) 3:6, 3:6.

Mäng oli iseenesest palju tasavägisem kui numbrid näitavad, aga millal ei olnud tasavägine – geimilõppudes, kus valitses venelanna. Kõigepealt murdepallid, mida Anett realiseeris 9st 3 ja Samsonova 8st 6 ning võime ka välja tuua sellise statistika, et kaheksas geimis oli seis vähemalt korra 40:40 ja neist kuus geimi võitis venelanna. Kui Anett kaotas selles mängus 14 punkti rohkem, siis pärast seisu 40:40 oli ta kaheksa punktiga miinuses ja ilmselt veel kuus kaotas vastasest rohkem seisudes, kus tal juba oli 40:15 või 40:30 edu, aga ei võitnud geimi.

Esimesed kaks geimi mängis Anett vigaderohkelt ja jäi 0:2 taha. Kui teisipäeval Alycia Parksi vastu ta ka kõige paremini ei alustanud, piirdus ta tookord ühe geimi kaotamisega, aga seda põhjusel, et Parks mängis ise palju halvemini kui Samsonova. Kuid venelanna oli siiski haavatav ja Anett sai 2:2 järele ning ka järgmistes geimides tundus, et tema tagajoonemäng on täiesti tasemel, kuid ikka need otsustavad punktid… Pööre oli tõenäoliselt kuuenda geimi lõpp, kus Anett ei võitnud servigeimi seisult 40:15.

Teine sett algas vastastikkuste murdmistega ja seisuks 2:2 oli Anett võitnud Samsonova servigeimid kindlamalt kui vastane tema omad. Aga vahet sellel polnud, sest seis oli ikka viigiline. Lõpuks sai Anett oma servi kätte seisuks 3:2, aga rohkem geime selles mängus ta ei võitnud. Muidugi oli üks asi veel – nappe autpalle lõi eestlanna rohkem ja siin oli kindlasti tegemist ka õnnega. Põhimõtteliselt võinuks see kohtumine kesta mitu tundi ja lõppeda näiteks 7:6, 6:7, 7:6, kui Kontaveit oleks ainult oma võimalusi paremini kasutanud.

Mõlemad mängijad said esimest servi sisse hästi ja Anett isegi natuke paremini – 70% vs 68%. Kuid ta võitis esimeselt pallingult 51%, vastane 60% punktidest. Mängu vaadates tundus, et see 9-protsendiline vahe tuli ainult sellest, et Samsonova pikad tõrjed kukkusid sisse, aga Anetti omad pahatihti napilt auti. Vastase lühikestelt tõrjetelt võideti servipunkte võrdselt. Kuid muidugi me täpselt ei tea, kui palju seljavigastus Anetti segab.