EELVAADE | Eestlannade vastane teist korda kuu aja jooksul

Shelby Rogersi võidurõõm. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Kaia Kanepile anti puhkust peaaegu poolteist päeva, sest kvalifikatsiooniturniiri lõpetas ta laupäeva hommikul, aga põhiturniiril tuleb väljakule õhtupoolikul.

Raske on praegu öelda, millal Kaia ja ameeriklanna Shelby Rogers (WTA 49.) mängu alustavad, sest nende kohtumine on 3. väljaku viies ehk viimane ja tänamatu töö oleks ennustada mitu tundi need eelmised neli mängu kestavad. Igatahes esimene mäng 3. väljakul algab Eesti aja järgi kell 10, kuid kohaliku aja järgi kell 12, mistõttu pole võimatu, et Kanepi ja Rogers mängivad tulede valgusel. Ei usu, et enne kella 16 Eesti aja järgi võiks kohtumine alata.

Kuu aegagi pole möödas sellest, kui Tennisnet eelvaate Rogersist kirjutas, sest kohtus ju ameeriklanna Austraalia lahtiste teises ringis Anett Kontaveidiga ja võitis mõneti üllatuslikult 6:4, 6:3. Sealt saate ka infot ameeriklanna senise käekäigu kohta profitennises. Aga oleks üsna mage, kui Rogers valmistaks meile lühikese aja jooksul kaks korda pettumuse, kuid seekord peab temaga hakkama saama Kanepi.

Rogers, kelle Australian Openi 1/8 finaalis lülitas välja maailma esireket Ashleigh Barty, mängis üsna hästi ka järgnenud turniiril Adelaide’is, kus ta alistas kaks endast edetabelis eespool asunud tennisisti, Veronika Kudermetova ja Johanna Konta. Veerandfinaalis kaotas ta noorele kaasmaalannale Cori Gauffile. Pigem on 28-aastane ameeriklanna ikkagi tõusuteel, kuigi julgeks tema taset arvestades ennustada, et TOP30 sekka ta küll kunagi ei jõua. Praegu on ta ju saavutanud peaaegu maksimumi, sest asub vaid ühe koha võrra allpool oma karjääri parimast rankingust (48.).

Kanepi ja Rogersi ainus senine omavaheline kohtumine toimus sellisel ajal ja oludes, et me seda tulemust (Kaia võitis 6:1, 6:2) praegu eriti arvestada ei saa. Mäng toimus 2014. aasta juulis Contrexeville’is (Prantsusmaa) ITF-i 100 000 dollari auhinnafondiga turniiril, mis peeti Wimbledoni teisel nädalal. Pettunud Kanepi, kes langes välja 2. ringis ja kaotas 2013. aasta Wimbledoni veerandfinaali punktid, siirdus kohe uuele katsele ja jõudis Prantsusmaal finaali. Kaia oli siis maailma edetabelis 42. ja Rogers 169. ning pealegi peeti mäng liivaväljakul. Tõsi, seda ei saa lugeda ameeriklanna kehvaks väljakukatteks, sest ta on Roland Garrosis (2016) jõudnud veerandfinaali. Aga tasemevahe Kaiaga oli tookord ikka üsna suur.

Täiendame antud eelvaadet, kui saame teada kihlveokontorite koefitsiendid Kanepi ja Rogersi kohtumisele.